01

Czujesz czasem, że zadania w organizacji cię zasypują? Że jest ich odrobinę za dużo i że brakuje rąk do pracy? Nie martw się: część z nich możesz zlecić wolontariuszom zarejestrowanym na TuDu.org.pl! Promocja, Facebook, fundraising, pisanie, projektowanie – dowiedz się, w jakich zadaniach pomagają e-wolontariusze TuDu.org.pl!

Wolontariusze czekają – nie musisz ich szukać!

Kiedy realizujemy projekt społeczny, nowe zadania mnożą się bardzo szybko. I równie szybko zaczyna brakować rąk do pracy. Byłoby wspaniale, gdyby część tych zadań można było delegować poza organizację!

Szukanie wolontariuszy to jednak trudne i czasochłonne zadanie. Chyba, że… korzystasz z TuDu, w którym wolontariusze czekają ciebie!

TuDu.org.pl – co to takiego?

TuDu to internetowa społeczność e-wolontariuszy – osób, które pomogą Twojej organizacji przez Internet w różnych zadaniach, najlepiej takich, które zajmą do 3 godzin pracy.

Co ważne, TuDu to nie jest zwykła tablica ogłoszeń: na TuDu nie tylko zamieścisz zadanie, ale także odbierzesz rozwiązanie i wystawisz wolontariuszom ocenę. Z TuDu nie musisz już używać maila, telefonu, czy organizować spotkań z wolontariuszami, bo cała współpraca odbywa się online, na TuDu. Po prostu: zamieszczasz na TuDu zadanie i odbierasz na TuDu rozwiązanie. Wszystko w jednym miejscu!

W jakich zadaniach pomagają e-wolontariusze TuDu?

Między innymi w zadaniach związanych z:

  • PROMOCJĄ, np. napisanie informacji prasowej i treści do newslettera, przygotowywanie „paczki prasowej” (press pack), konsultowanie pomysłu na materiały promocyjne, czy na hasło reklamowe.
  • FACEBOOKIEM, np. pisanie postów, czy wyszukiwanie multimediów do postów.
  • FUNDRAISINGIEM, np. opracowanie oferty dla potencjalnych partnerów darczyńców, przygotowanie bazy potencjalnych darczyńców/partnerów czy wyszukiwanie możliwych źródeł finansowania.
  • PISANIEM, np. artykułów, wykonaniem tłumaczenia, czy korektą tekstu.
  • GRAFIKĄ, np. zaprojektowaniem logotypu, ulotki, czy plakatu.
  • MULTIMEDIAMI, np. przycięcie filmiku, montaż fotocastu ze zdjęć, przygotowanie animacji.
  • STRONAMI WWW, np. stworzenie prostej strony na WordPress/ Joomla/ innym CMS.
  • WYSZUKIWANIEM INFORMACJI, np. szukanie pomysłów na to, gdzie promować projekt.

Jak zacząć?

Wejdź na TuDu.org.pl i załóż bezpłatne konto dla twojej organizacji. Po zalogowaniu od razu możesz zacząć tworzyć zadania dla e-wolontariuszy.

Na tej stronie oraz w formularzu dodawania zadania na TuDu.org.pl znajdziesz przykładowe treści ponad 30 różnych zadań – możesz je skopiować i wkleić na TuDu, podstawiając swoje dane.

Do twojej dyspozycji jest również zespół moderatorów TuDu, którzy chętnie wesprą cię na wszystkich etapach korzystania z platformy.

To działa!

Świetnym przykładem wykorzystania TuDu jest nasz nowy program „Przyszywana Babcia Przyszywany Dziadek”. – mówi Ewelina Sobecka ze Stowarzyszenia POLITES. – Brakowało nam pieniędzy na oprawę graficzną. Pomógł nam e- wolontariusz – nie znaliśmy się, a zrobił dla nas logo, o jakim w ogóle nie marzyliśmy. Jest piękne!

Do dzieła!

Wejdź na TuDu.org.pl i zamieść zadanie – e-wolontariusze czekają!

Korzystanie z TuDu.org.pl jest bezpłatne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mal nie zostanie opublikowany.