TuDu_Sukces_Dobry_Pomysl

Fundacja Dobry Pomysł zajmuje się wspieraniem osób w trudnej sytuacji finansowej i/lub życiowej w przeprowadzeniu remontów mieszkań. Na TuDu e-wolontariusze pomogli Fundacji m.in. w przygotowaniu grafik, obsłudze kanału na YouTube i redagowaniu treści kampanii crowdfundingowej. Poznajcie inspirującą historię sukcesu współpracy Fundacji z e-wolontariuszami! 🙂

„Pierwsza e-wolontariuszka w mojej fundacji pojawiła się zupełnie przypadkiem. Czytając jeden z pierwszych postów na naszym fanpage’u, zauważyła rażący błąd w pisowni i zwróciła mi uwagę. Grzecznie podziękowałem i w żartach poprosiłem o częstsze odwiedzanie naszego profilu i pomoc w kontroli przyszłych postów, a Klaudia – bo tak miała na imię – bez problemu się zgodziła 🙂 Takie wsparcie było bardzo potrzebne na początku naszej obecności w Internecie, kiedy wszystko było dla nas nowe i trudne.

Kilka dni później dostałem zaproszenie na warsztaty organizowane przez fundację Dobra sieć pod tytułem „Jak nie zginąć w sieci”. Na nich się dowiedziałem, że jest taka platforma jak TuDu, gdzie zarejestrowanych jest ponad tysiąc takich ludzi jak Klaudia, chętnie pomagających w pracach, które można zlecać przez Internet. Po tych warsztatach nie mogłem się doczekać, aż się na tej platformie zaloguję.

Byłem zaskoczony szybkim odzewem wolontariuszy, którzy zgłosili się do pomocy oraz efektami ich pracy. Myślałem, że będą to osoby, które dopiero uczą się rożnych rzeczy, a okazało się że to ja się od nich uczę 🙂

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Mirka Łapińska, która poświęciła swój cały wolny czas i postawiła naszego fanpage’a na nogi. Oprócz wykonywania powierzonych jej zadań sama od siebie podpowiadała wciąż nowe pomysły, co jeszcze może dla nas zrobić, aby nam pomóc. Włożyła bardzo dużo pracy oraz bardzo się zaangażowała.

Pozostali wolontariusze również bardzo nam pomogli. Dzięki pracy tych wspaniałych ludzi nasza fundacja znalazła swoje miejsce w sieci, a nasi fani wiedzą, czym się zajmujemy, co robimy i jak mogą nam pomóc szerzyć dobro na świecie 🙂

A to dopiero początek tej naszej pięknej i dużo łatwiejszej dzięki platformie TuDu e-przygody.

Jeśli nie wiecie, jak zacząć działać razem z TuDu, to mam tylko jedną radę: zarejestrować się natychmiast na tej fantastycznej platformie, naprawdę nie ma na co czekać! To wolontariusze czekają na zadania, więc podziel się z nimi swoimi pomysłami na lepsze jutro, a oni pomogą ci je zrealizować :)”

Damian Dawindziak

Fundacja Dobry Pomysł

 

Dowiedz się więcej!

Profil Fundacji na TuDu: https://tudu.org.pl/account/show/2613

Pssst! Na TuDu możecie dodać profil Fundacji do obserwowanych – dzięki temu otrzymacie powiadomienie, kiedy Fundacja opublikuje nowe zadanie!

Zadania, które zakończyły się sukcesem:

 

Skorzystaj z TuDu już dziś!

Jeśli twoja organizacja potrzebuje wsparcia wolontariuszy, wejdź na TuDu.org.pl i załóż dla niej bezpłatne konto. Po zalogowaniu od razu możesz zacząć publikować zadania dla e-wolontariuszy.

Zastanawiasz się, w jakich zadaniach mogą wam pomóc e-wolontariusze? Zajrzyj na tę stronę: http://e-wolontariat.pl/tudu-przykladowe-zadania/

Znajdziesz tam przykładowe treści ponad 30 różnych zadań – możesz je skopiować i wkleić na TuDu, podstawiając swoje dane.

Owocnej współpracy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mal nie zostanie opublikowany.