Untitled design

Każda pora na pomaganie jest dobra, ale grudzień to dla wielu osób szczególny czas, w którym następuje kulminacja dobrych emocji i chęć do niesienia pomocy wzrasta bardzo gwałtownie. Dlatego żeby dać jej upust, prezentujemy kilka pomysłów na to, jak można pomagać przez Internet 🙂

Podaruj Wigilię

Dla starszych samotnych osób Wigilia to najsmutniejszy dzień w roku. Możemy to zmienić! Dzięki akcji stowarzyszenia mali Bracia Ubogich możemy zaprosić 320 osób do wspólnego, świątecznego świętowania.

Jak możesz pomóc? Przekaż dowolną kwotę (50 zł to kolacja + prezent dla 1 osoby; 100 zł to kolacja + prezent dla 2 osób).

Dowiedz się więcej: https://www.podarujwigilie.pl/

Listy i kartki świąteczne

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Amnesty International co roku organizuje maratony pisania listów, w ramach których z Polski wysyłanych jest kilkaset tysięcy listów, aby pomóc osobom, których prawa zostały złamane. W ostatnim roku listy wolontariuszy doprowadziły m.in. do uwolnienia Muhammada Bekzhanowa, więzionego i torturowanego przez 17 lat dziennikarza z Uzbekistanu. Na wolność wyszła również Chelsea Manning, amerykańska sygnalistka, która ujawniła informacje o możliwych zbrodniach wojennych popełnionych przez armię Stanów Zjednoczonych. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

Jak możesz pomóc? Podpisz petycję na stronie https://maraton.amnesty.org.pl/, kup znaczek, lub zorganizuj maraton pisania listów.

Dowiedz się więcej: https://maraton.amnesty.org.pl/

Marzycielska Poczta

Dzieci codziennie zaglądają do swoich skrzynek i wyczekują listonosza. Po prostu kochają dostawać listy i kartki. Dlatego nie czekaj – wyślij kartkę do chorego dziecka!

Jak możesz pomóc? Wyślij kartkę/list do dzieci, zorganizuj akcję pisania listów lub – podaj dalej informację o Marzycielskiej Poczcie.

Więcej informacji: https://marzycielskapoczta.pl/

Świąteczne zakupy

FaniMani.pl

Jeśli planujesz zakupy prezentów świątecznych przez Internet, sprawdź, czy wybrany przez ciebie sklep współpracuje z FaniMani.pl. Jeśli tak, zarejestruj konto na FaniMani.pl, ponieważ dzięki temu sklep podzieli się dochodem z wybraną przez ciebie organizacją pozarządową 🙂

Jak możesz pomóc? Robisz zakupy w jednym z ponad 900 sklepów internetowych -> Płacisz tyle co zawsze -> Średnio 2,5% wartości zakupów wspiera wybraną przez Ciebie organizację.

Dowiedz się więcej: https://fanimani.pl/

Aukcje i zbiórki crowdfundingowe

Charytatywni.Allegro.pl

Charytatywni.Allegro.pl to podstrona popularnego serwisu z aukcjami internetowymi poświęcona aukcjom, a których dochód przekazywany jest na cele społeczne.

Jak możesz pomóc? Wejdź na Charytatywni.Allegro.pl i wesprzyj wybraną aukcję.

Dowiedz się więcej: http://charytatywni.allegro.pl/o-nas

Charytatywne portale crowdfundingowe

SiePomaga, Pomagam.pl, Zrzutka.pl, Pomagamy.im, PolakPomaga.pl. – to tylko kilka z funkcjonujących w Polsce portalu crowdfundingowych, na których znajdziesz zbiórki na cele społeczne. Możesz wpłacić dowolną kwotę – każda ma wielką moc!

Jak możesz pomóc? Wybierz cel i wesprzyj go dowolna kwotą.

A jakie są wasze ulubione sposoby na świąteczne pomaganie przez Internet? 🙂

Pochwalcie się nimi w komentarzach, lub w naszym zadaniu na TuDu.org.pl: http://tudu.org.pl/project/task/show/782 🙂

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mal nie zostanie opublikowany.