#PomagamZDomu – grafika na portal

Realizujesz ciekawe projekty społeczne, ale czasem brakuje ci rąk do pracy? Nie możesz znaleźć wolontariuszy w najbliższym otoczeniu? A może potrzebujesz wsparcia
w zarządzaniu działaniami organizacji? Skorzystaj z TuDu – pierwszej polskiej aplikacji crowdsourcingowej dla trzeciego sektora i współpracuj z ludźmi z całej Polski!

Historia zna wiele przypadków wielkich dokonań, które nie mogłyby dojść do skutku, gdyby ktoś próbował zrobić je sam*:

  • Oxford English Dictionary, pierwszy słownik języka angielskiego, nie powstałby w 1884 r., gdyby nie zaangażowanie setek studentów-wolontariuszy, którzy pomogli naukowcom opracowywać hasła.
  • Projekt opery w Sydney być może nie byłby tak rozpoznawalny, gdyby nie to, że został wybrany spośród tysięcy pomysłów, które wpłynęły do ogłoszonego w tym celu konkursu (1955 r.).
  • Wikipedia – największa internetowa encyklopedia dzięki zaangażowaniu milionów internautów jest stale aktualizowana i, co najważniejsze, wolna, czyli dostępna nieodpłatnie dla każdego.

 

Dzięki Internetowi współpraca setek, a nawet milionów osób z całego świata staje się możliwa i łatwiejsza, niż kiedykolwiek. Zwłaszcza z TuDu!

Jak działa TuDu?

  1. Organizacje, które prowadzą ciekawe projekty społeczne, zamieszczają w TuDu zadania.
  2. Wolontariusze – użytkownicy TuDu – wspólnie je wykonują: dodają propozycje rozwiązań, komentują, szukają najlepszego pomysłu.
  3. Sukces! Dzięki pomocy wolontariuszy organizacja wykonuje zadanie
    i może zmieniać świat na lepsze!

Korzystanie z TuDu jest bezpłatne. Zarejestruj się już dziś!

Strona projektu: http://tudu.org.pl

 

* Albo doszłyby do skutku, ale ich wykonanie zajęłoby znacznie więcej czasu.

 

***

Kontakt:

Marzena Kacprowicz

Fundacja Dobra Sieć

tel. 22 825 70 22

m.kacprowicz [at] tudu.org.pl

 

O TuDu.org.pl

TuDu.org.pl to pierwsza w Polsce platforma crowdsourcingowa, umożliwiająca współpracę online pomiędzy aktywistami, organizującymi ciekawe akcje społeczne i wolontariuszami.

TuDu.org.pl została stworzona przez Fundację Dobra Sieć w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe technologie lokalnie”, który realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.