Celem akcji wydawniczej jest dostarczenie zainteresowanym – chorym i ich rodzinom – rzetelnej, fachowej wiedzy prezentowanej w zrozumiały i przystępny sposób.


 

Poradniki są bezpłatnie dystrybuowane w ośrodkach onkologicznych, szpitalach, przychodniach czy w poradniach specjalistycznych w całej Polsce. Poradniki można również bezpłatnie pobrać w formie elektronicznej ze strony fundacji www.tamizpowrotem.org oraz w formie audiobook ze strony www.audioteka.pl

Dzięki wsparciu darczyńców, Fundacja do tej pory wydała i dostarczyła zainteresowanym ponad 250 tysięcy egzemplarzy poradników. Zainteresowanie przerosło wszelkie oczekiwania.

Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej (PTOK) objęło akcję „Razem zwyciężymy raka!” Honorowym Patronatem. Wsparcie tej inicjatywy przez wybitnych specjalistów zrzeszonych w PTOK jest ogromnym wyróżnieniem i stanowi potwierdzenie rzetelności oraz wiarygodności poradników.

W ramach akcji wydawniczej „Razem zwyciężymy raka!” zostały wydane następujące pozycje:

1. Po diagnozie. Poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin.
2. Seksualność kobiety w chorobie nowotworowej. Poradnik dla kobiet i ich partnerów.
3. Seksualność mężczyzny w chorobie nowotworowej. Poradnik dla mężczyzn i ich partnerek.
4. Pomoc socjalna. Przewodnik dla pacjentów z chorobą nowotworową.
5. Pielęgnacja pacjenta w chorobie nowotworowej.
6. Chemoterapia i Ty. Poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową.
7. Żywienie a choroba nowotworowa. Poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin.
8. Gdy bliski choruje. Poradnik dla rodzin i opiekunów osób z chorobą nowotworową.

 

Organizator: Fundacja Tam i z powrotem

Nazwa projektu: Akcja wydawnicza „Razem zwyciężymy raka!”

Strona www: http://tamizpowrotem.org/pl/

 

Kim są e-wolontariusze biorący udział w projekcie? W jaki sposób nawiązaliście z nimi współpracę?
Pani Joanna Pieńkowska i Pani Katarzyna Kulesza – cudowne kobiety, które tak jak my pragną poświęcić swój czas i energię na pomoc innym. Dwie osoby, bez których wsparcia nie bylibyśmy dzisiaj w tym miejscu. Współpracę nawiązaliśmy blisko półtora roku temu przez portal e-wolontariat.pl. Cieszymy się, że na nasze ogłoszenie odpowiedziały tak profesjonalnie przygotowane do współpracy osoby.

W jaki sposób weryfikujecie kompetencje e-wolontariuszy przed rozpoczęciem współpracy?
Do tej pory mieliśmy dużo szczęścia. Obie Panie – z którymi na stałe współpracujemy – w bardzo pozytywny sposób przedstawiły nam swoje osoby, zakres ich wykształcenia, zdobyte doświadczenie. Kompetencje Pań potwierdziły się bardzo szybko – poprzez pierwsze zrealizowane zlecenie – szybkie, profesjonalne, z możliwością prowadzenia bieżącego kontaktu, wprowadzenia sugestii, komentarzy, otrzymania odpowiedzi na
nasze pytania itp. To dla nas bardzo znaczące argumenty.

Jak dbacie o bezpieczeństwo i jakość udzielanej przez e-wolontariuszy pomocy?
Wszelkie prace wykonywane przez e-wolontariuszy są dodatkowo weryfikowane pod względem poprawności ich wykonania przez specjalistów, z którymi współpracujemy. Przetłumaczony tekst przekazywany jest przez nas do opracowania merytorycznego i często wymaga dostosowania do warunków i sposobów leczenia, zachowania w Polsce. Otrzymywane tłumaczenia są chwalone pod względem profesjonalnego wykonania tj.
profesjonalnego doboru nazw – często medycznych, prawidłowego przetłumaczenia i pokazania emocji, charakteru przekazu wynikającego z treści oryginału. Jakość tłumaczenia to 80% pracy, która jest wykonywana przed publikacją. Zadowolenie specjalistów (z różnych dziedzin medycyny, które omawiane są w poszczególnych poradnikach) w pełni świadczy o bardzo dobrej jakości pracy e-wolontariuszy. Poprawne wykonanie korekty, to finalnie czytelny przekaz, poprawne zrozumienie treści przez odbiorcę. Nasze poradniki tym się wyróżniają, że pisane są językiem przystępnym dla każdego.