Zaprojektowanie logotypu (30)

Tytuł zadania

Powinien jasno informować, czego dotyczy zadanie, np. Zaprojektowanie plakatu do projektu XYZ

Zakres obowiązków:

Poinformuj wolontariusza:

  • Czy posiadacie logotyp/ motywy graficzne, które chcecie wykorzystać na plakacie? Jeśli tak, prześlij je w załączniku do zadania lub podaj link do miejsca, z którego wolontariusz może je pobrać.
  • Jaka treść powinna znaleźć się na plakacie? Prześlij ją w załączniku. Jeśli chcesz, aby wolontariusz stworzył treść plakatu, stwórz osobne zadanie – kliknij tu, aby przejść do opisu.
  • Czy posiadacie wzór/ szablon plakatu, z którego już korzystaliście? Jeśli tak, prześlij je w załączniku lub podaj link do miejsca, z którego wolontariusz może je pobrać.
  • Jakie kolory i układ preferujecie? W jakim formacie plakat powinien zostać zaprojektowany?
  • Jakie plakaty wam się podobają?
  • W jakim formacie plakat powinien zostać przygotowany? (.PNG, .JPG, inny).
  • Czy plakat powinien zostać przygotowany w formacie do druku? W jakim rozmiarze plakat będzie drukowany? Czy należy zaznaczyć tzw. „spady”?

Forma rozwiązania:

Opisz, w jakiej formie wolontariusz powinien przesłać rozwiązanie. Wolontariusz może je zamieścić w załączniku, lub (jeśli plik z rozwiązaniem będzie zbyt duży) – wkleić na TuDu link do zewnętrznego serwera, na który wgrał rozwiązanie.

Pamiętaj o prawach autorskich!

Wszystkie materiały publikowane na TuDu.org.pl objęte są licencją Creative Commons Uznanie Autorstwa. Kiedy Twoja organizacja będzie korzystała z jakiegoś materiału stworzonego przez e-wolontariusza, pamiętaj, aby informować, kto jest jego autorem/autorką, podając jego/jej imię i nazwisko.

Porada:

Przygotowanie prac graficznych może być czasochłonnym zadaniem, więc zanim poprosisz e-wolontariuszy o przesyłanie projektów, możesz ich poprosić, aby na stronę zadania wkleili linki do próbek swojej pracy (np. do portfolio). Dzięki nim będziesz mógł/mogła ocenić, czy styl ich pracy jest tym, czego szukasz. Poinformuj wolontariuszy, że dzięki tym próbkom wybierzesz osobę do współpracy.

Powodzenia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mal nie zostanie opublikowany.