Untitled design (5)

Podczas wakacyjnych porządków okazało się, że masz w domu trochę nieużywanych przedmiotów? Możesz przekazać je potrzebującycm za pośrednictwem Givit – nowej eko-charytatywnej platformie wymiany przedmiotów. Adresowana jest ona do osób troszczących się o los drugiego człowieka oraz przyszłość naszej planety. Dzięki Givit otrzymujemy możliwość pomocy w konkretny, bezgotówkowy sposób. Recepta jest prosta – oddajemy niepotrzebne przedmioty, zdobywamy punkty i wspieramy potrzebujących.

 

Givit powstał nie tylko z myślą o bezinteresownych filantropach, ale wszystkich tych, którzy chcą w jakiś sposób zrobić różnicę i pomóc. Dlatego też umieszczenie niepotrzebnych przedmiotów na Givit.pl to dopiero początek w zapewnieniu im drugiego życia. Po wystawieniu ich w serwisie i wycenie na odpowiednią liczbę punktów Givit, otrzymują one szansę na znalezienie nowego właściciela. Co więcej, istnieje możliwość wymiany punktów Givit na ekwiwalent pieniężny, który możemy przekazać na rzecz wybranej fundacji znajdującej się w bazie portalu.

 

Givit współpracuje z Organizacjami Pożytku Publicznego, takimi jak Fundacja Dzieciom, Stowarzyszenie „Mali Bracia Ubogich”, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci czy Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Daje to możliwość wzięcia udziału w konkretnych aukcjach lub zbiórkach danej fundacji i bezpośrednią pomoc potrzebującym. Oraz zdobycie specjalnych odznaczeń Givit!

 

To jednak nie wszystkie korzyści jakie płyną z rejestracji w Givit.pl. Możemy zdobyć przedmioty również dla siebie, dzięki zebranym punktom Givit, których nie przekazaliśmy organizacjom lub poprzez zaproponowanie wymiany innym użytkownikom. Wystarczy, przy wystawianiu ich, wybrać odpowiednią opcję.

 

Dodatkowo, umieszczając zbędne przedmioty na Givit.pl, podejmujemy działania pro-ekologiczne. Materiały budowlane pozostałe po remoncie, niedokończona puszka farby czy fragment płyty gipsowo-kartonowej nie muszą już bezproduktywnie stać w piwnicy, ani zostać wyrzucone na śmietnik. W społeczności Givit na pewno znajdzie się ktoś, komu wystarczy do remontu właśnie tyle. Dzięki takiej koncepcji my także w przyszłości będziemy mogli skorzystać z podobnej opcji, kiedy zabraknie nam materiałów. Po co kupować całą puszkę lakieru, kiedy potrzeba tylko połowę?

 

Dzięki Givit.pl pomagamy potrzebującym, oddając niepotrzebne przedmioty lub zdobywamy je dla siebie. Promujemy zrównoważony styl życia i chronimy środowisko naturalne. Wystarczy się tylko zalogować i zacząć aktywnie działać.

 

Więcej informacji: http://givit.pl/

Zapisz

Zapisz

1 Comment

  1. Givit 2 lipca 2015

    Super! Serdecznie pozdrawiamy całą załogę E-wolontariatu! 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.