Start

Drodzy nauczyciele i opiekunowie uczniów-wolontariuszy!

Okładka broszury "E-wolontariat w szkole" z rysunkami związanymi z internetem i komputeramiJeśli trafiliście na nasz poradnik poświęcony kwestii e-wolontariatu w szkole, być może zastanawiacie się teraz, od czego zacząć, jakie konkretne działania możecie podjąć od razu, żeby wprowadzić swoich uczniów w świat angażowania się społecznie przez internet.

Przede wszystkim możecie zrealizować na zajęciach wybrany scenariusz, z zestawu, który dla Was opracowaliśmy. W ten sposób przybliżycie uczniom samo pojęcie e-wolontariatu, pozwolicie im dostrzec korzyści, jakie daje oraz wziąć udział w realizacji przykładowego zadania e-wolontariackiego, samodzielnie albo z grupą koleżanek i kolegów.

Możecie też od razu podsunąć uczniom wybrany, aktualny na ten moment projekt, który dla nich wybierzecie. Pamiętajcie, żeby był dostosowany do potrzeb i możliwości konkretnej grupy czy klasy. Aktualne projekty angażujące e-wolontariuszy znajdziecie zawsze w naszej bazie na stronie e-wolontariat.pl.

Jeśli pomysł rzucenia uczniów na głęboką wodę Wam się podoba, kolejna opcja, od której możecie zacząć, to odwiedzenie TuDu – portalu do realizacji e-wolontariatu i sprawdzenie listy aktualnych zadań, a nuż część z nich okaże się odpowiednia dla Waszych podopiecznych 🙂

Jeśli czujecie, że przydałoby Wam się wsparcie od naszego zespołu, piszcie śmiało na czesc@tudu.org.pl.

 

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Leave a Comment

Your email address will not be published.