Wzór do postów bloga e-wolo

Mentoring dla organizacji, czyli dla kogo?

Mentoring dla organizacji zainteresowanych e-wolontariatem niedługo się rozpocznie – przeczytajcie, co zaplanowaliśmy! 🙂

Wiemy, że wdrożenie i realizacja wolontariatu online to dla wielu organizacji duże wyzwanie. Nie martwcie się jednak – w Fundacji Dobra Sieć pomagamy pomagać online!

Niebawem rozpoczniemy więc rekrutację na bezpłatny mentoring dla organizacji społecznych, które chcą zaangażować wolontariuszy w pomaganie przez internet.

A zatem jeśli:

  • opiekujecie się wolontariatem w organizacji społecznej,
  • zastanawiacie się, jak włączyć wolontariuszy w pomaganie z domu,
  • a może chcecie pogłębić wiedzę nt. wolontariatu hybrydowego (łączącego działania na żywo i online)…

… śledźcie nasz blog oraz E-wolontariat & TuDu na Facebooku, by zgłosić się na czas do programu. 🙂

Będziemy poszukiwać osób aktywnych w organizacjach społecznych, które chcą wdrożyć e-wolontariat.
W programie wezmą udział min. 3 organizacje z całej Polski: przede wszystkim chcemy pomóc organizacjom z małych miejscowości, o ograniczonych zasobach.

Mentoring dla organizacji – dlaczego?

Co ważne, jako Fundacja współpracujemy głównie z niewielkimi, lokalnymi organizacjami społecznymi, które – choć są bardzo kreatywne, wdrażają ciekawe projekty społeczne – często nie mogą działać tak efektywnie, jak by chciały, z powodu braku „rąk do pracy”. Czasem w ich otoczeniu nie ma osób chętnych do włączenia się w ich projekty w charakterze wolontariuszy, a czasem same organizacje nie mają wystarczającej wiedzy nt. współpracy z wolontariuszami, więc ciężko jest im utrzymać długofalowe wsparcie. Możemy to jednak wspólnie zmienić! 🙂

Dzięki cyklowi spotkań wybrane w rekrutacji organizacje społeczne rozpoczną współpracę z e-wolontariuszami przy kompleksowym wsparciu ekspertów i ekspertek z Fundacji Dobra Sieć. Będziemy rozmawiać między innymi o analizie potrzeb, planowaniu współpracy z e-wolontariuszami czy przydatnych narzędziach do pracy zdalnej. 

Ponadto, kameralne spotkania online (poprzez platformę Zoom) będą także okazją do wymiany doświadczeń, inspiracji i dobrych praktyk.

Brzmi ciekawie? Już wkrótce ogłosimy więcej szczegółów i rozpoczniemy rekrutację – stay tuned!

 

 „Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.”