Mentoring dla organizacji

„E-wolontariat w mojej organizacji”

Koordynujesz wolontariat w organizacji społecznej? Zastanawiasz się, jak włączyć wolontariuszy w działania przez Internet? A może chcesz pogłębić wiedzę nt. wolontariatu hybrydowego (łączącego działania na żywo i online)?

Dołącz do bezpłatnego programu mentoringowego „E-wolontariat w mojej organizacji” Fundacji Dobra Sieć i zaangażuj się w e-wolontariat!

O idei i Fundacji Dobra Sieć

Jesteśmy zespołem pasjonatów nowych technologii przekonanych o tym, że pomagają one zmieniać świat na lepsze. Internet jest łącznikiem pomiędzy najodleglejszymi zakątkami świata, daje ludziom zasoby, których nie mają w swoim otoczeniu. To dzięki niemu mogą działać społecznie, pomagać i korzystać z pomocy innych. W naszych projektach zachęcamy do wykorzystania Internetu z maksymalną kreatywnością i dzielimy się wiedzą, którą udało nam się dotychczas zdobyć: badamy, projektujemy, działamy!

Poszukujemy osób działających w organizacjach społecznych, które chcą wdrożyć e-wolontariat.

W programie wezmą udział min. 3 organizacje z całej Polski: priorytetowo będą traktowane organizacje z małych miejscowości, o ograniczonych zasobach.

Jako Fundacja współpracujemy głównie z  niewielkimi, lokalnymi organizacjami społecznymi, które – choć są bardzo kreatywne, wdrażają ciekawe projekty społeczne – często nie mogą działać tak efektywnie, jak by chciały, z powodu braku „rąk do pracy”. Czasem w ich otoczeniu nie ma osób chętnych do włączenia się w ich działania w charakterze wolontariuszy, a czasem same organizacje nie mają wystarczającej wiedzy nt. współpracy z wolontariuszami, więc ciężko jest im utrzymać długofalowe wsparcie. Możemy to jednak wspólnie zmienić! 🙂

Dzięki cyklowi kilku spotkań uczestniczące, wybrane w rekrutacji organizacje społeczne rozpoczną współpracę z e-wolontariuszami przy kompleksowym wsparciu ekspertów i ekspertek z Fundacji Dobra Sieć.

Plan mentoringu „E-wolontariat w mojej organizacji”

W programie mentoringowym zespół Fundacji Dobra Sieć pomoże przedstawiciel(k)om organizacji w:

– diagnozie potrzeb,

– planowaniu e-wolontariatu,

– wyborze narzędzi ułatwiających współpracę online.

Kameralne spotkania online (poprzez platformę Zoom) będą także okazją do wymiany doświadczeń, inspiracji i dobrych praktyk.

Plan spotkań to 12 godzin mentoringu, w okresie 22.09-20.10.2021 r., w tym:

  • Wspólne spotkanie wprowadzające – środa, 22.09., g. 11:00-14:00 (3 godziny),
  • Spotkania indywidualne – środa, 29.09. lub piątek, 1.10. (1 godzina dla każdej organizacji),
  • Wspólne warsztaty – środa, 06.10., g. 11:00-12:30 (1,5 godziny),
  • Wspólne warsztaty – środa, 13.10., g. 14:00-15:30 (1,5 godziny),
  • Wspólne spotkanie wieńczące projekt – środa, 20.10., g. 11:00-14:00 (3 godziny).

Zgłoszenia

Zgłoszenia w formie ankiety online prosimy przesyłać do 16.09.2021 r.

Wyniki rekrutacji podamy 20.09.2021 r.

W razie pytań, wątpliwości – nie wahajcie się z nami skontaktować.

Czekamy na Was!

 Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.