MerryChristmas (1)

Za nami kolejny, bardzo owocny rok w Programie E-wolontariatu – dziękujemy, że byliście i jesteście z nami! Dziś robimy krótkie podsumowanie i zdradzamy kilka planów na następne miesiące.

TuDu rośnie w siłę!

Naszym największym sukcesem i tym, co niezmiernie nas cieszy jest fakt, że społeczność TuDu systematycznie się powiększa: na platformie działa już ponad 470 organizacji i prawie 1500 e-wolontariuszy z całej Polski! Wspólnie udało im się wykonać 630 rozmaitych zadań, m.in.:

Nowe materiały edukacyjne

W ramach projektu „Wolontariat z TuDu” przygotowaliśmy mnóstwo nowych materiałów edukacyjnych i promocyjnych:

Możecie je śmiało pobierać i wysyłać w świat! 🙂

Szkolenia, warsztaty, konferencje

W 2017 r. przeprowadziliśmy ok. 100 godzin wystąpień/ warsztatów/ prezentacji dla prawie 700 osób! Poza Warszawą odwiedziliśmy Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Szczecinek, Włocławek, Wrocław, a także Drezno (Niemcy), Londyn (Wielka Brytania), Mediolan (Włochy). Mogliście nas spotkać na TechKlubach, na konferencjach: Wolontariat w kulturze, Człowiek – Wolontariusz – Pracownik, Idea – Inspiracja – Inicjatywa oraz na konferencji organizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, na spotkaniu dla uczestników programu Lokalne Partnerstwa PAFW, na szkoleniach dla Pracowni Orange, a także podczas webinariów. Dziękujemy wam za każde spotkanie – cieszymy się, że mogliśmy was poznać! 🙂

LEVER – narzędzia do oceny kompetencji

Bazując na doświadczeniach z projektu “LEVER – Modelling informal learning and transversal competences in the Voluntary service experience to increase employment and mobility of citizens” stworzyliśmy LEVER BASIC – proste narzędzie do samodzielnej oceny kompetencji miękkich. LEVER BASIC składa się z kursu e-learningowego, który przeprowadza uczestnika przez trzy pierwsze etapy Modelu LEVER, oraz formularza online, po wypełnieniu którego uczestnik może wygenerować zaświadczenie potwierdzające wyniki oceny samodzielnej.

Z Modelu LEVER korzysta obecnie w Polsce 20 organizacji. Przyłączcie się do nas! 🙂

A tu możecie obejrzeć krótką prezentację o Modelu LEVER: https://www.youtube.com/watch?v=BteOCUjPWZ0

Więcej informacji na stronie: https://certyfikatlever.pl/

Co dalej?

W 2018 r. skupimy się przede wszystkim na rozwijaniu społeczności TuDu, promowaniu Modelu LEVER oraz na edukowaniu. Do zobaczenia! 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.