E-wolo_korzysci

E-wolontariusz działa społecznie za pośrednictwem Internetu. Czasem działa w domu, czasem w autobusie, czasem na plaży lub w górach – zawsze w pełnej gotowości, pełen zapału i chęci do pomagania innym. E-wolontariat daje mu mnóstwo satysfakcji i innych korzyści. Jakich? Przedstawiamy 7 najpopularniejszych.

Jako e-wolontariusz:

  1. Nie nudzisz się w Internecie.

Surfowanie w Internecie to dla ciebie nie tylko przeglądanie mediów społecznościowych i serwisów informacyjnych – ty się nigdy nie nudzisz, bo wszędzie widzisz przestrzeń do działania: a to ciekawą akcję społeczną, a to grupę aktywistów promującą petycję na ważny dla ciebie temat, a to organizację, która szuka wsparcia przy zmontowaniu filmiku… Widzisz i pomagasz, jak możesz!

  1. Zdobywasz cenne umiejętności, doświadczenie i kontakty.

Każde zadanie to nowa umiejętność: doskonalisz się w sztuce pisania artykułów, szlifujesz kompetencje komunikacyjne, uczysz się tworzyć materiały graficzne. Zdobywasz cenne doświadczenie zawodowe – współpracujesz z różnorodnymi organizacjami i instytucjami z całej Polski (czasem też z całego świata!), uczysz się pracy na odległość, sztuki negocjacji oraz konkretnych umiejętności praktycznych, które przydadzą ci się w zawodzie. Wreszcie – zdobywasz cenne kontakty, które mogą zaprocentować zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

  1. Poznajesz ludzi, dla których ważne są te same wartości.

Dzięki nim czujesz, że nie jesteś sam/a i że razem możecie mieć realny wpływ na zmienianie świata na lepsze.

  1. Dowiadujesz się, jak dużo ciekawych projektów społecznych dzieje się wokół ciebie.

Nawet jeśli mieszkasz w małej miejscowości i wydawało ci się, że nic się nie dzieje, dzięki e-wolontariatowi masz szansę przekonać się, że ciekawych inicjatyw jest bardzo dużo i że możesz je wspierać, skąd tylko chcesz.

  1. Możesz dzielić się pomysłami i inspirować się pomysłami innych.

Internet to jedna wielka burza mózgów. Na TuDu.org.pl znajdziesz wiele zadań, w których możesz pomóc organizacjom pozarządowym, dzieląc się z nimi swoimi pomysłami (np. Jakie gry edukacyjne spodobają się dzieciom w świetlicy szkolnej? W jakich miejscach promować projekt dla młodzieży? Jakie hasło promocyjne najlepiej się sprawdzi?). Możesz też sam/a się zainspirować i stworzyć nowy projekt społeczny!

  1. Możesz pomagać skąd chcesz i kiedy chcesz.

Internet pokonuje bariery miejsca i czasu – zadania możesz wykonywać z domu, pociągu, czy szczytu góry – skąd tylko chcesz, o ile masz dostęp do Internetu!

  1. Możesz #RobićDobro.

 

Zarejestruj się na TuDu.org.pl i zacznij działać już dziś!

 

 

 

 

 

 

Artykuł powstał w ramach projektu „Wolontariat z TuDu”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zdjęcie: Pixabay, CC0

Zapisz

Leave a Comment

Your email address will not be published.