Koperta na list

Gorąco zachęcamy do rozmowy z kobietami prowadzącymi bloga eWKratke, dzięki któremu wykluczone z życia społecznego, kulturalnego i cyfrowego mają kontakt ze światem zewnętrznym. Opisują na blogu siebie i swoje sprawy, zadają pytania i dzielą się przemyśleniami i emocjami, starają się pokazać życie więziennej ze swojej perspektywy.

Prowadząca bloga Fundacja Dom Kultury pisze o nim: „Nasz blog jest platformą komunikacji kobiet przebywających w więzieniu ze społeczeństwem na wolności. Powstaje w środowisku całkowicie odciętym od internetu i komputera, dlatego angażuje wiele osób z obu stron muru. Tworzymy go wspólnie. Osadzone piszą teksty, my wstawiamy je do sieci, przynosimy im wydrukowane komentarze, publikujemy ich odpowiedzi. Jesteśmy ich rękami, oczami, interfejsem. Istotę merytoryczną tworzą osadzone.” W przepisywaniu tekstów osadzonych pomagają wolontariuszki.

Dla autorek postów bardzo ważne są reakcje czytelników i czytelniczek, dlatego warto poświęcić chwilę na uważny komentarz czy zadanie im pytania dotyczącego treści na blogu, ale też reszty dotyczących autorki spraw. Posty można komentować również na profilu eWKratkę na facebooku.

Leave a Comment

Your email address will not be published.