2019.02.04 Prowadzisz stronę na Facebooku E-wolontariusze pomogą

Facebook i inne media społecznościowe wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wśród organizacji pozarządowych i ich sympatyków. Głównie dlatego, że skracają dystans, pozwalają na interakcję i pomagają nagłaśniać cenne społeczne inicjatywy. Dowiedz się, w jaki sposób e-wolontariusze TuDu.org.pl mogą pomóc twojej organizacji w komunikacji na Facebooku!

TuDu.org.pl – co to takiego?

TuDu to internetowa społeczność e-wolontariuszy – osób, które pomogą Twojej organizacji przez Internet w różnych zadaniach, najlepiej takich, które zajmą do 3 godzin pracy.

Co ważne, TuDu to nie jest zwykła tablica ogłoszeń: na TuDu nie tylko zamieścisz zadanie, ale także odbierzesz rozwiązanie i wystawisz wolontariuszom ocenę. Z TuDu nie musisz już używać maila, telefonu, czy organizować spotkań z wolontariuszami, bo cała współpraca odbywa się online, na TuDu. Po prostu: zamieszczasz na TuDu zadanie i odbierasz na TuDu rozwiązanie. Wszystko w jednym miejscu!

Zleć e-wolontariuszom TuDu zadanie związane z Facebookiem

Jeśli twoja organizacja/projekt społeczny ma swoją stronę na Facebooku, e-wolontariusze chętnie pomogą ci w takich zadaniach jak:

  • Pisanie postów, np. dajesz temat, a e-wolontariusze redagują treść.
  • Wyszukiwanie multimediów do postów, np. zdjęć czy filmów.
  • Wyszukiwanie stron na Facebooku, na których można promować wasz projekt/ działanie/ wydarzenie.
  • Skonsultowanie pomysłu na kampanię promocyjną nowego projektu.
  • Wsparcie w przygotowaniu harmonogramu promocji, np. „z góry” na przyszły tydzień.
  • Wsparcie w przygotowaniu opisu „O nas”.
  • Tworzenie grafik, np. Infografik.
  • Dokonywanie korekty treści postów.
  • Monitoring Internetu.
  • I wiele, wiele innych!

Jak zacząć?

Wejdź na Tudu.org.pl i załóż bezpłatne konto dla twojej organizacji. Po zalogowaniu od razu możesz zacząć tworzyć zadania dla e-wolontariuszy.

Klucz do sukcesu

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w e-wolontariacie jest dobry tytuł i opis zadania. Z e-wolontariuszami nie spotkasz się osobiście, dlatego wszystkie informacje, które są niezbędne do wykonania zadania, musisz opisać w jego treści. Jak to zrobić dobrze?

Zajrzyj na stronę: https://e-wolontariat.pl/tudu-przykladowe-zadania/. Znajdziesz na niej przykładowe treści ponad 30 różnych zadań – możesz je skopiować i wkleić na TuDu, podstawiając swoje dane.

Możesz też obejrzeć nagranie z naszego webinarium, podczas którego rozwijaliśmy temat współpracy z e-wolontariuszami przy działaniach promocyjnych: https://www.youtube.com/watch?v=swdeK-L1otA

Do twojej dyspozycji jest również zespół moderatorów TuDu, którzy chętnie wesprą cię na wszystkich etapach korzystania z platformy.

Do dzieła!

Wejdź na TuDu.org.pl i zamieść zadanie – e-wolontariusze chętnie pomogą!

Owocnej współpracy!