tudu grafiki net kwie 20162

Organizacjo, wolontariusze czekają! Na TuDu spotkasz ludzi z pasją, o różnorodnych zainteresowaniach i umiejętnościach, którzy chętnie wesprą twoje działania. Pamiętaj jednak, że ponieważ z wolontariuszami TuDu nie spotykasz się osobiście, to aby dokładnie wytłumaczyć im, na czym polega zadanie, w opisie zadania musisz zawrzeć wszystkie istotne informacje, które pomogą wolontariuszowi je rozwiązać.

 

Jak to zrobić?

Tytuł zadania powinien jasno informować, czego dotyczy zadanie, a opis zadania musi być jak najbardziej konkretny. Opis powinien zawierać:

  • Cel – Opowiedz, dlaczego zamieściliście na TuDu takie zadanie, czemu ono posłuży i jaki będzie miało wpływ na pozostałe zadania. Wolontariusz musi wiedzieć, jaki sens ma jego praca.
  • Zakres obowiązków – Dokładnie opisz, jakie działania powinni podjąć wolontariusze, żeby rozwiązać zadanie. Pamiętaj, że działania te nie powinny być skomplikowane. Ich wykonanie powinno zająć użytkownikowi max. 3 godziny.
  • Forma rozwiązania – Opisz, w jakiej formie wolontariusz powinien przesłać rozwiązanie.

Np. Tłumaczenie w pliku .doc zamieść w załączniku poniżej.

  • Dodaj załączniki niezbędne do wykonania zadania, np. tekst do przetłumaczenia, grafiki do wykorzystania przy projektowaniu ulotki, bazę stron www do sprawdzenia.

 

Jak zamieścić projekt i zadania w TuDu?

  1. Po zalogowaniu w swoim panelu zobaczysz przycisk umożliwiający dodanie nowego projektu. Kliknij w niego i uzupełnij formularz: opisz projekt, nad którym obecnie pracujesz i zapisz go.
  2. Następnie wypisz wszystkie zadania, w jakich mogą pomóc ci użytkownicy TuDu. Pamiętaj, że muszą to być zadania, które da się wykonać online, za pośrednictwem Internetu.
  3. Twoje zadania trafią do bazy zadań, którą wolontariusze mogą sortować według swoich zainteresowań i umiejętności, dzięki czemu łatwiej jest im znaleźć odpowiednie zadanie.
  4. Wolontariusze wykonują zadania bezpośrednio w TuDu – pod zadaniem wypisują komentarze (np. pytania do organizatora) i propozycje rozwiązań. Cała komunikacja prowadzona jest za pośrednictwem platformy – nie musicie korzystać z maila, czy telefonu, aby skontaktować się z wolontariuszem, ponieważ wszystko znajdziecie w jednym miejscu – na TuDu.
  5. Kiedy pod zadaniem znajdziesz rozwiązanie, które wydaje ci się najlepsze, oznacz je, klikając przycisk „Wybierz rozwiązanie” (możesz wybrać maksymalnie trzy najlepsze rozwiązania) – zadanie zostanie wykonane!

Szczegółowy opis powyższych kroków znajdziesz w Pakiecie Startowym dla Organizacji: http://tudu.org.pl/page/pomoc Możesz też skontaktować się z nami mailowo: czesc[AT]tudu.org.pl – chętnie pomożemy ci w przygotowaniu zadań dla wolontariuszy!

 

***

Artykuł powstał w ramach kampanii #wolontariat z TuDu – kampanii edukacyjnej dla NGO, które chcą osiągnąć poziom mistrzowski we współpracy z e-wolontariuszami zarejestrowanymi na TuDu. Współorganizatorem kampanii jest Fundacja Orange.

W kolejnym artykule z serii #wolontariatzTuDu podpowiemy wam, jak zadbać o podtrzymywanie wysokiego poziomu motywacji u wolontariuszy.

Więcej informacji: http://tudu.org.pl/

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/tuduorgpl/?fref=ts

Zapisz

Zapisz

Leave a Comment

Your email address will not be published.