E-learning – ilustracja do artykułu

Jak zapewne wiecie, w naszej Fundacji jesteśmy entuzjastkami wykorzystania nowoczesnych technologii dla dobra społecznego. Internet otwiera wiele nowych możliwości – współpracy z organizacjami pozarządowymi z całego świata (poprzez np. e-wolontariat) czy zdalnej nauki na uczelniach oddalonych o setki kilometrów od naszego miejsca zamieszkania (czyli e-learning).

Jeśli zastanawiacie się, jak zacząć rozwijać swoje umiejętności i kompetencje na kursach online i gdzie szukać darmowych możliwości zdalnej nauki, gorąco polecamy artykuł autorstwa Oli z zespołu naszej Fundacji, który ukazał się ostatnio na blogu Sektora 3.0.

Nauka online – krótki przewodnik i polecane platformy

E-learning, czyli nauka online, niesie ze sobą zarówno ogrom nowych możliwości, a zarazem wiąże się z pewnymi trudnościami. Przykładowo, wiele kursów online umożliwia naukę z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie – to ogromny plus dla osób, które łączą naukę z pracą zawodową czy rolą rodzica. Z drugiej strony jednak, brak narzuconego harmonogramu może skutkować trudnościami w systematycznej nauce. A zatem jak każda forma edukacji, także e-learning ma swoje wady i zalety.

Z pewnością dużą zaletą e-learningu jest mnogość dostępnych kursów i szkoleń, często darmowych, z różnorodnych dziedzin. Wyzwaniem może być jednak dotarcie do ofert które będą odpowiadać naszym zainteresowaniom, umiejętnościom czy gustom.

Aby pomóc Wam rozeznać się w gąszczu informacji, Ola Belina z naszej Fundacji przygotowała krótki przewodnik po e-learningu dla społeczników i społeczniczekNiech Was nie zmyli nazwa – artykuł jest przystępną pigułką wiedzy dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z nauką online. Znajdziecie w nim m.in. zestawienie wad i zalet e-learningu oraz wybór platform e-learningowych i ofert kursów online polecanych przez Olę. Zapraszamy do lektury!

Korzystając z okazji, jeszcze raz ogromnie dziękujemy zespołowi Sektora 3.0, z którym mamy ogromną przyjemność współpracować przy cyklu eksperckich artykułów! 🙂 Gorąco zachęcamy także do lektury innych artykułów na blogu Sektora 3.0 – znajdziecie tam mnóstwo przydatnych wskazówek i wiedzy z zakresu edukacji, pracy, technologii oraz komunikacji w NGO.

Koordynujesz lub organizujesz wolontariat – mamy dla Ciebie mini-kurs o e-wolontariacie! A może szukasz e-wolontariuszy? Jeśli tak, znajdziesz ich na TuDu!

Chcesz zostać e- wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu i sprawdź dostępne zadania!