Wzór do postów bloga e-wolo

Paweł jest wolontariuszem Fundacji ING Dzieciom – prowadzi zajęcia plastyczne i kulinarne dla dzieci, nie ustając w poszukiwaniu nowych sposobów działania społecznego. My jesteśmy pod ogromym wrażeniem jego zaangażowania! Przeczytajcie, jak z perspektywy Pawła wygląda e-wolontariat i jakie niesie ze sobą korzyści.

Jakie są Twoim zdaniem największe korzyści e-wolontariatu?

E-wolontariat daje swobodę działania. Nie stawia granic co do miejsca spotkania, czasu i osób które biorą udział w spotkaniu.

Czym się teraz zajmujesz? I jak doświadczenie e-wolontariatu pomogło Ci w bieżących aktywnościach?

Na co dzień jestem zaangażowany w sprzedaż kredytów hipotecznych w naszym banku, jestem także wolontariuszem Fundacji ING Dzieciom. Doświadczenia jakie zdobyłem przy realizacji e-wolontariatu pomagają mi w byciu bardziej empatycznym i wyrozumiałym. Dobre zachowania dostarczają energii i chęci pomocy innym w realizowaniu zadań zawodowych.

Jakie kompetencje są Twoim zdaniem pomocne w e-wolontariacie?

Na pewno systematyczność i zorganizowanie. Umiejętność przewidywania różnych scenariuszy w przypadku pojawiających się kłopotliwych sytuacji związanych z pojawieniem się przeszkód przy realizacji e-wolontariatu. Przykładowo, kłopot z połączeniem, brak możliwości udostepnienia ekranów, nieprzewidziany gość w trakcie trwania spotkania.

Jak zachęciłbyś inne osoby do angażowania się w e-wolontariat?

E-wolontariat to idealne rozwiązanie do pierwszego zetknięcia się z ogólnym pojęciem jakim jest wolontariat. Pozwala na swobodne przygotowanie się do spotkania i poprzez przebywanie w swoim otoczeniu na poczucie komfortu i wygody. Nie ma się czego obawiać, trzeba spróbować i samemu się przekonać. 😊

Jakie są Twoje plany na najbliższy rok?

W nadchodzącym roku planuje niezmiennie angażować się w e-wolontariat. Na ten moment moją silną stroną są zajęcia plastyczne i kulinarne jaki prowadzę z dzieciakami. Jako wyzwanie dla samego siebie, postanowiłem sobie prowadzić korepetycje dla dzieciaków klas podstawowych, myślę że matematyka będzie moją silniejszą nogą 😉

Kto, lub co Cię inspiruje i dlaczego?

Inspiracji szukam w swoim domu, największą motywację do działania i generowania pomysłów zapewniają mi moje dzieciaki podczas spędzania wspólnego czasu (Tola lat 8 i Franek lat 3). Ich pomysły często przekładam na realizację e-wolontariatów i organizowania zajęć z beneficjentami.

Pawle, bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją historią i swoimi refleksjami na temat e-wolontariatu ❤️  Dla nas to świetna motywacja do działania i szukania nowych e-wolontariackich możliwości. Trzymamy kciuki za Twoje dalsze przedsięwzięcia, życzymy dużo inspiracji i satysfakcji!

Zdjęcie portretowe PawłaPaweł Radomski:

Wolontariusz Fundacji ING Dzieciom, na co dzień pracownik ING Banku. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Chwil relaksu szuka w jeździe na rowerze i wieczornych spacerach. Zamiłowania do rysunku i szkicu często przekłada na prowadzone zajęcia w formule e-wolontariatu.

 

Koordynujesz lub organizujesz wolontariat – mamy dla Ciebie mini-kurs o e-wolontariacie! A może szukasz e-wolontariuszy? Jeśli tak, znajdziesz ich na TuDu!

Chcesz zostać e- wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu i sprawdź dostępne zadania!