Artykuł o Darii

Daria wspierała zdalnie zespół Fundacji Dobra Sieć w różnorodny sposób – od codziennych zadań po pisanie eksperckich artykułów, które możecie przeczytać na portalu Moje Stypendium. Dla nas jej życzliwość, zaangażowanie, kompetencje i umiejętności były nieocenioną pomocą –  a jak z jej perspektywy wyglądał e-wolontariat? Co jest w nim cenne i w czym może pomóc? Przeczytajcie!

Jakie są Twoim zdaniem największe korzyści e-wolontariatu?

E-wolontariat pozwala na robienie dobra zawsze i wszędzie – sky is the limit (a tak właściwie to prędkość internetu ;)). Umożliwia podjęcie współpracy z osobami, które podziwiamy i którymi się inspirujemy. Ponadto zakres działań e-wolontariackich jest tak szeroki, że zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. To również szansa dla ludzi, którzy z rożnych przyczyn nie mogą być stacjonarnymi wolontariuszami.

Czym się teraz zajmujesz? I jak doświadczenie e-wolontariatu pomogło Ci w bieżących aktywnościach?

Z wykształcenia jestem farmaceutką i obecnie opiekuję się farmaceutyczną społecznością w social mediach. W wolnych chwilach piszę artykuły o różnorodnej tematyce, jednak najczęściej obejmujące zagadnienia medyczne. E-wolontariat umożliwił mi pierwszy trzepot skrzydeł w dziedzinie tworzenia treści dla dużej grupy odbiorców. Wzniósł moje techniczne i językowe umiejętności na wyższy poziom. Dzięki niemu dziś mogę śmielej rozwijać swoje skrzydła. 🙂

Jakie kompetencje są Twoim zdaniem pomocne w e-wolontariacie? 

Moim zdaniem w e-wolontariacie potrzebna jest przede wszystkim jedna kluczowa kompetencja – chcenie. 😉 Wszyscy posiadamy jakieś hobby, coś, co szczególnie lubimy, co nam wychodzi. Dlaczego nie podzielić się tym z innymi? Dla nas to dodatkowa nauka, dla tych innych – często nieoceniona pomoc. Jeśli mamy tę świadomość, to ze wszystkim innym sobie poradzimy. 😉

Jak zachęciłabyś inne osoby do angażowania się w e-wolontariat? 

E-wolontariat niesie ze sobą worek pełen prezentów. Wśród nich są: sprawdzenie swoich umiejętności, zdobycie nowych kompetencji, możliwość poznania podobnych nam ludzi, satysfakcja z działania dla innych. To zawsze niezwykle cenne doświadczenie, które zresztą można czasem zaliczyć na poczet doświadczenia zawodowego. Do bycia e-wolontariuszem nie potrzebujemy dużej ilości wolnego czasu i wielkich zasobów. Więc klawiatura w dłoń i surfujemy!

Jakie są Twoje plany na najbliższy rok?

Planuję rosnąć w siłę w aktywnościach, które wykonuję obecnie, czyli w szeroko pojętym tworzeniu treści dla środowisk medycznych. Przede mną jeszcze wiele do odkrycia i jeszcze więcej do zrobienia. Mam nadzieję, że natrafię na sprzyjające okoliczności do tego, by stawać się coraz lepszą w tym, co robię. Ale najistotniejsza część planu zakłada nieutracenie frajdy z moich działań i tego zamierzam się trzymać. 🙂

Kto, lub co Cię inspiruje i dlaczego? 

Inspirują mnie wszyscy ludzie, których spotykam każdego dnia, a którzy, dając cząstkę siebie, sprawiają, że dla kogoś innego życie staje się lepsze. Może to być pani ekspedientka uśmiechająca się zza lady czy pan ochroniarz witający się przy bramie. Moc tkwi w drobnych gestach. Warto choć na chwilę wyjść z siebie i podarować komuś nadprogramową dawkę życzliwości. 🙂

Dario – dziękujemy za Twoje zaangażowanie, wsparcie i czas poświęcony naszej Fundacji ❤️ Współpraca z Tobą to prawdziwa radość i zastrzyk pozytywnej energii. Trzymamy kciuki za Twój rozwój i dalsze działania!

Zdjęcie portretowe DariiDaria Frisch:

Z zamiłowaniem łączę różne zamiłowania: do słowa, do kreowania wartości i do nauk medycznych. Lubię też dzielić – najczęściej dzielę swój czas między pracę zawodową, wolontariat i najbliższych. A w czasie niepodzielonym zajmuję się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych oraz zachwycaniem się naturą.

 

 

Koordynujesz lub organizujesz wolontariat – mamy dla Ciebie mini-kurs o e-wolontariacie! A może szukasz e-wolontariuszy? Jeśli tak, znajdziesz ich na TuDu!

Chcesz zostać e- wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu i sprawdź dostępne zadania!