Być może z łzą w oku myślimy jeszcze o czasach, o których opowiadały nam nasze babcie i mamy. Aby dowiedzieć się czegoś mądrego, trzeba było pokonywać daleką drogę do szkoły, przesiadywać w bibliotece lub długie godziny czekać na rozmowę z autorytetem w danej dziedzinie. Wspomnienia te z pewnością mają swój niepowtarzalny klimat, a część z nich nadal jest prawdziwa, ale czasy niezaprzeczalnie się zmieniły!

Wiedzę gromadzą już nie tylko książki, szkolne mury i tęgie głowy. Bazą wiedzy z niemal wszystkich dziedzin jest dziś Internet. Specjaliści: finansiści, informatycy, graficy, matematycy, humaniści dzielą się nią w postaci artykułów, notatek, komentarzy czy prowadzonych debat. Codziennie mamy szansę dowiedzieć się czegoś nowego i sami podzielić się tym, co już wiem. Wiedza gromadzona w Internecie również może być profesjonalna, wielu portali czujnie strzegą zespoły specjalistów właśnie po to, by zapewniać rzetelność przekazywanych informacji.

Pozostaje tylko korzystać!

Wikipedia.org

Najczęściej pierwsze źródło informacji użytkowników Internetu. Prowadzona i redagowana przez internautów, największa wirtualna baza wiedzy, obejmuje obecnie ponad 900 tysięcy haseł, dostępnych w kilkudziesięciu językach świata.

Paradoks – portal wiedzy i wyobraźni

Interaktywne miejsce aktywizujące społeczność internetową do dzielenia się swoją wiedzą i pasjami oraz tworzeniem kompendium informacyjnego poświęconego fantastyce. E-wolontariusze podejmują na portalu tematy dotyczące: literatury, filmu, komiksu, popularyzacji kultury, wydarzeń kulturalnych, sztuki, muzyki, gier planszowych, bitewnych, fabularnych, jak i gier wideo. Dzięki nim na portalu regularnie pojawiają się newsy, recenzje, opowiadania, wiersze, relacje, galerie, wywiady i inne artykuły. Do zadań e-wolontariuszy należy również pozyskiwanie partnerów serwisu, organizowanie konkursów, wybór młodych twórców.

Nowości onkologiczne

( http://www.alivia.org.pl/category/nowosci-onkologiczne/)

Miejsce, w którym każda zainteresowana osoba znajdzie przygotowane przez e-wolontariuszy tłumaczenia skomplikowanych tekstów medycznych o tematyce onkologicznej. Są to najnowsze doniesienia światowe o postępach w onkologii, nowych terapiach, metodach diagnostycznych i profilaktyce. E-wolontariusze otrzymują teksty od koordynatora projektu, po przetłumaczeniu na język polski teksty weryfikowane są merytorycznie i zamieszczane są na stronie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.