Wzór do postów bloga e-wolo (2)

Maja jest wolontariuszką programu naszej Fundacji o nazwie Moje Stypendium. Pisze artykuły (jej pierwszy teskt to: Wskazówki dla młodych artystów – jak zbudować swoją rozpoznawalność) i redaguje oferty konkursów. Maja postanowiła zaangażować się w e-wolontariat w trakcie przerwy od studiów, gdyż – jak sama mówi – szukała nowych doświadczeń. Takie podejście bardzo nas inspiruje i zachęca do dalszego działania! Przeczytajcie, jak z perspektywy Mai wygląda e-wolontariat!

Podjęłaś e-wolontariat w trakcie gap year. Skąd taka decyzja?

Myślę, że fundacje i stowarzyszenia pozarządowe robią bardzo dużo dobrego. Zawsze interesowała mnie taka działalność, ale do tej pory jedynie korzystałam z tego, co inni mieli do zaoferowania. Natomiast rok wolnego od studiów wiążę się z większą swobodą i odciążeniem od obowiązków związanych z nauką. Dlatego właśnie teraz postanowiłam spróbować swoich sił, zobaczyć jak praca w fundacji wygląda “od kuchni” i przede wszystkim dać innym coś od siebie.

Czy wolontariat był dla Ciebie nowym doświadczeniem? Jak je oceniasz?

Zdecydowanie tak, wolontariat w Moje Stypendium to dla mnie pierwsza taka długoterminowa współpraca. Daje mi to dużo satysfakcji – zajmuję się właściwie tym co lubię, a kontakt z osobami z zespołu oraz ich pomoc dodaje mi skrzydeł. Bardzo lubię to poczucie, że w małym stopniu współtworzę fajny projekt.

Jak czułaś się w realizowaniu wolontariatu zdalnie, przez Internet?

Szczerze mówiąc martwiłam się, że obsługa systemu elektronicznego lub niektóre zadania mnie przytłoczą. Teraz z dużą pewnością mogę stwierdzić, że to dla mnie najlepsza forma wolontariatu. Zadania można wykonywać w domu lub innym komfortowym miejscu, poza tym mogę też sama wyznaczać sobie godziny pracy. To dla mnie największy plus, ze względu na nieregularny tryb życia.

Co i kto Cię inspiruje?

Przyjaciele i znajomi, zarówno ich działalność kreatywna, jak i samo podejście do codziennych spraw. W moim środowisku większość osób ma twórcze hobby – od rysunku i malarstwa po tworzenie muzyki. Jestem naprawdę wdzięczna za to, że mogę być świadkiem powstawania ich nowych dzieł, a do tego poznawać kryjące się za nimi procesy myślowe. To pozwala mi spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy i wpływa też na moją twórczą ekspresję!

Jakie masz plany na przyszłość?

Następne parę lat upłynie mi na studiach na ASP. W tym czasie mam nadzieję rozwinąć swoje zdolności plastyczne i odnaleźć sposób na dzielenie się swoją twórczością publicznie. Chciałabym też nadal zajmować się propagowaniem treści edukacyjnych – przez działalność w internecie, lub stacjonarnie w szeregach jakiejś lokalnej fundacji. :^)

Zdjęcie e-wolontariuszki Mai

Maja Kopek:

Wolontariuszka programu Moje Stypendium. Pasjonuje ją sposób, w jaki nieustannie przeplatają się i wpływają na siebie nawzajem zagadnienia kultury elitarnej i masowej. Studiuje poniekąd związany z tym kierunek we wrocławskim ASP i dużo czasu spędza na szkicowaniu. Lubi kreatywne środowiska fanów popkultury – komiksiarzy, ilustratorów, cosplayerów etc. – w których udziela się razem z przyjaciółmi.

Maju – dziękujemy za Twoje długofalowe zaangażowanie i wsparcie programu naszej Fundacji ❤️ Cieszymy się z naszej współpracy i jesteśmy bardzo wdzięczni.

Trzymamy kciuki za Twoją twórczą ekspresję! 🙂

Koordynujesz lub organizujesz wolontariat – mamy dla Ciebie mini-kurs o e-wolontariacie! A może szukasz e-wolontariuszy? Jeśli tak, znajdziesz ich na TuDu!

Chcesz zostać e- wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu i sprawdź dostępne zadania!