Wzór do postów bloga e-wolo (1)

Poznajcie Vanessę, byłą wolontariuszkę Fundacji Dobra Sieć. Vanessa w ramach programu Moje Stypendium zajmowała się tworzeniem baz kontaktów, a także zamieszczeniem nowych ogłoszeń na stronie. Pomagała też rozwinąć stronę e-wolontariat.pl, robiąc research projektów wolontariackich. Jesteśmy pod dużym wrażeniem wszechstronności i pracowitości Vanessy. Przeczytajcie, jak ona sama opisuje i ocenia swoje niezwykłe doświadczenie z e-wolontariatem!

Korzyści z e-wolontariatu

Moim zdaniem największą korzyścią związaną z działalnością wolontariacką online jest fakt, że mogłam współpracować z cudownymi ludźmi oddalonymi ode mnie o kilkaset kilometrów. Nie ograniczała nas odległość. Czułam się bardzo zaopiekowana, ponieważ mogliśmy się spotykać w formie online, kiedy tylko chciałam i kiedy była taka potrzeba. Jeśli mieszkacie w mniejszym mieście, tak jak ja, możliwości wolontariackie są ograniczone. Tutaj mogłam działać o każdej porze dnia, kiedy tylko chciałam i miałam taką możliwość.

Zdecydowałam się na e-wolontariat w związku z zakończeniem szkoły średniej i rozpoczęciem najdłuższych w życiu wakacji, które spożytkowałam, działając wolontariacko. Było to dla mnie bardzo rozwijające zajęcie, a teraz jest naprawdę miłym wspomnieniem. Nauczyłam się zarządzać swoim czasem, co bardzo pomaga mi aktualnie w życiu studenckim, kiedy łączę studia z pracą jako korepetytorka matematyki. Wolontariat nauczył mnie kreatywności i skłonił do zmiany podejścia do różnych kwestii związanych z samorealizacją.

Bardzo uwierzyłam w cel fundacji, jakim jest szerzenie wiedzy oraz popularyzowanie szans rozwoju dla młodych ludzi, takich jak stypendia, konkursy i staże. Uważam, że za mało mówi się o możliwościach uczniów i dodatkowych aktywnościach, które są w stanie nas rozwinąć, takich jak wolontariat. Poprzez cyfryzację świata jesteśmy w stanie robić to nawet online, co jest bardzo wygodne i dostępne dla większości ludzi.

Robienie czegoś non-profit jest bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ wychodzimy ponad działanie tylko dla własnej korzyści. Zaczynamy funkcjonować zgodnie z samą ideą wolontariatu, czyli pracować z dobra naszego serca. Mój wolontariat trwał prawie pół roku i uważam ten czas za owocny.

Kilka słów o Vanessie: co lubi robić?

Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy i rozwijać swoje kompetencje w wielu dziedzinach, które mnie intrygują. Planuję rozwijać wiedzę z zakresu analizy danych, bo takich studiów się podjęłam.

Lubię również czytać książki dotyczące gospodarki/ekonomii oraz samorozwoju. W wolnym czasie lubię chodzić na spacery w deszczu, słuchając podcastów kryminalnych. Lubię też spędzać dużo czasu na siłowni z ulubioną playlistą :)’’

Vanessa Koziura:

Była e-wolontariuszka Fundacji Dobra Sieć, na co dzień studentka ekonomii oraz korepetytorka z matematyki. W chwilach relaksu chodzi na długie spacery w deszczu i słucha podcastów kryminalnych. Kocha pracować z ludźmi i ciągle szuka nowych doświadczeń.

Vanesso – dziękujemy za Twoje zaangażowanie, pomoc i czas poświęcony naszej Fundacji ❤️ Współpraca z Tobą to prawdziwa radość. Trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój i marzenia!

 

Koordynujesz lub organizujesz wolontariat – mamy dla Ciebie mini-kurs o e-wolontariacie! A może szukasz e-wolontariuszy? Jeśli tak, znajdziesz ich na TuDu!

Chcesz zostać e- wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu i sprawdź dostępne zadania!