Artykuł o Danylo

Danylo systematycznie wspierał naszą Fundację przez wiele miesięcy. Pisał różnorodne artykuły na portal MojeStypendium.pl – od przewodnika po studiach w Polsce dla studentów z Ukrainy, poprzez poradnik o nauce języka polskiego, po artykuł o studiach w Ukrainie. Tłumaczył dla nas także na język ukraiński informacje o stypendiach dla osób z Ukrainy. Jego zaangażowanie, kompetencje, życzliwość i kreatywność były dla nas ogromnym wsparciem. A jak on mówi o swoim doświadczeniu e-wolontariatu? Co ceni w tej formie zaangażowania społecznego? Zachęcamy do lektury wywiadu!

Jakie są Twoim zdaniem największe korzyści e-wolontariatu?

Każda działalność społeczna w formie wolontariatu jest ważna. Szczególnie istotnym jest możliwość znalezienia czasu na jej wykonywanie. E-wolontariat to niezwykle elastyczny typ pomocy, którego wykonywanie może się odbywać gdziekolwiek i o jakiejkolwiek godzinie, jeśli tylko mamy dostęp do internetu. Dla mnie zwłaszcza to jest jedną z największych korzyści – nie stracić wolnej chwili i przeznaczyć ją na coś ważnego.

Czym się teraz zajmujesz? I jak doświadczenie e-wolontariatu pomogło Ci w bieżących aktywnościach?

Aktualnie współpracuje z redakcją Nova Polshcha. Od czasu do czasu pisze artykuły, robię transkrypcje oraz tłumaczenia. Pisanie tekstów w ramach mojego wolontariatu pozwoliło mi podszkolić mój język polski oraz doświadczyć procesu redagowania moich materiałów według zasad poprawnej polszczyzny.

Jakie kompetencje są Twoim zdaniem pomocne w e-wolontariacie?

Uważam ze każda kompetencja jest ważna, dlatego że pozwala zostać lepszą wersją samego siebie i robić postępy w twoich działaniach. Wyróżnię tylko time management oraz komunikację – to są podstawowe rzeczy!

Jak zachęciłabyś inne osoby do angażowania się w e-wolontariat?

E-wolontariat jest cudną możliwością zdobycia praktyki w swoim zawodzie (np. redakcja, grafika, filologia) oraz może stać przyjemną kontynuacją twoich studiów.

Jakie są Twoje plany na najbliższy rok?

Ten rok jest dla mnie inny. Rosyjska agresja na moją Ukrainę pokazała że mogę wykorzystać każdą chwilę swojego czasu i muszę być skuteczny. Plany na najbliższe lata – nie zapominać ceny demokracji oraz dołożyć się do jej rozwoju.

Kto, lub co Cię inspiruje i dlaczego?

Każdy, kto uświadamia sobie wolność i robi wszystko z pasją.

Danylo – ogromnie dziękujemy za wsparcie jakie dałeś naszej Fundacji ❤️ Współpraca z Tobą to była ogromna przyjemność. Życzymy Ci inspiracji i sukcesów we wszystkich dalszych działaniach i przedsięwzięciach – społecznych, zawodowych i prywatnych!

Zdjęcie portretowe Danylo

Danylo Solovei:

Dziennikarz, autor artykułów. Absolwent dziennikarstwa Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, a także wydziału Radiotechnicznego Politechniki Kijowskiej im. Sikorskiego. Lubi robić zdjęcia na kliszy.

 

 

Koordynujesz lub organizujesz wolontariat – mamy dla Ciebie mini-kurs o e-wolontariacie! A może szukasz e-wolontariuszy? Jeśli tak, znajdziesz ich na TuDu!

Chcesz zostać e- wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu i sprawdź dostępne zadania!