Wzór do postów bloga e-wolo(2)

Czy wiecie kto stoi za portalem e-wolontariat i platformą TuDu.org.pl? W tym artykule poznacie lepiej zespół e-wolontariatu i dowiecie się, kto pisze artykuły na naszego bloga, kto zajmuje się platformą TuDu.org.pl oraz kto dba o promocję e-wolontariatu w sieci. Poznajmy się lepiej!

Fundacja Dobra Sieć

Za powstaniem programu e-wolontariatu stoi utworzona w 2009 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce Fundacja Dobra Sieć. To właśnie e-wolontariat obok portalu mojestypendium.pl były pierwszymi działaniami Fundacji, które jak widzicie nadal trwają i prężnie się rozwijają. Wierzymy, że w Internecie dzieje się dużo dobrego i chcemy to pokazywać wzmacniając tym samym społeczeństwo obywatelskie i zaangażowanie społeczne w Polsce. To jednak nie wszystkie działania, jakie prowadzimy w Fundacji. Inne programy, które realizujemy to np. mPotęga, Rosnę z Matematyką czyli granty na projekty edukacji matematycznej oraz program wolontariatu pracowniczego Wolontariusze Hope.

Kto kieruje naszą Fundacją?

Paweł Łukasiak

Fot. Marcin Skiba

Paweł jest członkiem zarządu naszej Fundacji oraz prezesem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, która w 2009 roku założyła Fundację Dobra Sieć. Włącza się we wszystkie strategiczne działania Dobrej Sieci. Jest skarbnicą wiedzy w kwestiach wolontariatu pracowniczego, zaangażowanego marketingu oraz wartości, które nieść może za sobą organizacja. Najczęściej spotykamy się z nim właśnie na zebraniach zespołu, mających na celu ustalenie długofalowych planów naszych działań. Jak sam mówi, „organizacje pozarządowe dają przestrzeń, wolność, bez której nie umiałbym już żyć”. I my w 100% się z tym zgadzamy!

Dorota Brewczyńska

Fot. Marcin Skiba

Dorota również jest członkinią zarządu naszej Fundacji i kierowniczką ds. administracyjno-finansowych w Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. To przez nią przechodzą wszystkie faktury, rozliczenia i dokumenty związane z naszą codzienną pracą. Dorota pilnuje, by wszystko, co związane z administracją odbywało się na czas. Zawsze, kiedy się ją odwiedza, zapyta co słychać i jak się dziś czujesz. 🙂

Zespół e-wolontariatu

Aleksandra Belina — nasza dyrektor programowa i zespołowa „ogarniaczka”

Fot. Marcin Skiba

Nasza dyrektorka programowa i koordynatorka. To ona zbiera wszystkie działania Fundacji w jedną, pajęczą (Dobrą) sieć. Koordynuje prace całego zespołu, prowadzi badania, szkoli, ewoluuje i tworzy raporty. To poprzez jej działania nawiązujemy nowe partnerstwa, dzięki którym możemy promować wolontariat i e-wolontariat. Ola uwielbia spotykać się z ludźmi i występować w filmikach na social media (dlatego częstą ją tam znajdziecie!). Jej pierwszym narzędziem pracy jest skrzynka mailowa i Asana, w której układa pracę. Ola ogarnia i spina wszystkie wątki, które dzieją się w naszym programie. Zajmuje się też moderacją platformy TuDu.org.pl – sprawdza co się dzieje, motywuje wolontariuszy do działania oraz pilnuje by na platformie przybywało nowych zadań. A do tego Ola to chodzący wulkan energii, uśmiechu i kreatywnych pomysłów oraz wiedzy o wolontariacie. Czy wiecie, że sama kiedyś była wolontariuszką naszej Fundacji? 😉

Anna Weksej — najlepsze na świecie artykuły i komunikacja

Fot. Marcin Skiba

W programie e-wolontariatu to właśnie Ania specjalizuje się w pisaniu artykułów na bloga. 🙂 Dodatkowo dba o bazę projektów e-wolontariackich i ciągle przeszukuje Internet w poszukiwaniu ciekawych inicjatyw. Ania z wykształcenia jest graficzką i często wspiera nas w tej kwestii (możemy Wam zdradzić, że w nowej odsłonie naszej strony Internetowej pojawią się właśnie grafiki autorstwa Ani). Ania ma ogromną wiedzę o e-wolontariacie i jest mistrzynią wyszukiwania informacji w sieci.

Weronika Madejek — obecność w mediach społecznościowych

Fot. Marcin Skiba

Weronika w programie e-wolontariatu dba o komunikację i promocję programu. To z nią najczęściej będziecie rozmawiać, jeśli napiszecie do nas na Facebooku czy Instagramie. Dba o wygląd naszych mediów społecznościowych i o to, by informować o tym co dzieje się na platformie TuDu.org.pl. Robi zdjęcia i nagrywa filmiki, a także śledzi wydarzenia, na których możemy się pojawić, by osobiście poopowiadać Wam o e-wolontariacie. Lubi rosnące statystyki w mediach społecznościowych — dlatego chodźcie na naszego Instagrama i Facebooka i zaobserwujcie nasze profile!

Karolina Żądełek — nawiązywanie relacji i fundraising

Karolina to nowa osoba w naszej Fundacji. Dba o relacje z otoczeniem – naszymi partnerami i przyjaciółmi. Jej zadania obejmują chodzenie na różne spotkania i wydarzenia, wysyłanie maili (Karolina pięknie pisze) oraz dbanie o kanały Fundacji Dobra Sieć na portalu LinkedIn i Facebook, by nasi partnerzy mogli nas jak najlepiej poznać. Karolino, cieszymy się, że do nas dołączyłaś! 🙂 A Wy wypatrujcie jej na różnego rodzaju wydarzeniach, targach i warsztatach. Być może na jakimś uda Wam się spotkać?

Cieszymy się, że mogliśmy się Wam przedstawić! Mamy nadzieję, że skoro wiecie o nas więcej, łatwiej będzie Wam napisać do nas lub dołączyć na TuDu. Nie wahajcie się z nami kontaktować – bardzo to lubimy! 🙂

Koordynujesz lub organizujesz wolontariat – mamy dla Ciebie mini-kurs o e-wolontariacie! A może szukasz e-wolontariuszy? Jeśli tak, znajdziesz ich na TuDu!

Chcesz zostać e-wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu i sprawdź dostępne zadania!