6_mcy_TuDu

650 użytkowników, 60 projektów i 150 zadań – w ciągu ostatnich 6 miesięcy na TuDu.org.pl dużo się działo! Dziś prezentujemy krótką infografikę, z której dowiecie się m.in. jakie organizacje najchętniej korzystają z TuDu i w jakich zadaniach specjalizują się współpracujący z nimi wolontariusze.

TuDu.org.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa, dzięki której organizacje pozarządowe i wolontariusze mogą współpracować ze sobą zdalnie, za pośrednictwem Internetu. Na TuDu nie ma znaczenia miejsce zamieszkania, godziny pracy, stopień niepełnosprawności – aby móc angażować się w różnorodne działania społeczne, wystarczą podstawowe umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Z tej możliwości skorzystało już ponad 450 e-wolontariuszy i prawie 200 organizacji!

POLACY LUBIĄ E-WOLONTARIAT

Siłą napędową platformy TuDu.org.pl jest e-wolontariat, który z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularny. – mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka TuDu. – Dlaczego tak się dzieje? Statystycznie spędzamy w Internecie już prawie 5 godzin dziennie. Oprócz wykonywania codziennych czynności, takich jak wyszukiwanie informacji, robienie zakupów, wysyłanie maili, czy przeglądanie portali społecznościowych mamy coraz większą potrzebę odkrywania w Internecie nowych obszarów i potrzebę poczucia, że nie marnujemy czasu przed ekranem komputera. TuDu wychodzi naprzeciw takim potrzebom, oferując w jednym miejscu bazę zadań dla e-wolontariuszy i bazę organizacji, realizujących różnorodne, inspirujące działania. Czasem wystarczy 15 minut, aby w znaczący sposób przyczynić się do sukcesu świetnej akcji społecznej.

TO DZIAŁA!

Wolontariusze zarejestrowani na TuDu pomogli zrealizować bardzo wiele zadań: od dzielenia się doświadczeniem, przez tworzenie informacji prasowych, po projektowanie grafiki.

Zespół portalu MojeStypendium.pl, największej wyszukiwarki ofert programów stypendialnych, konkursów i staży, na TuDu współpracował z e-wolontariuszami przy tłumaczeniu ofert stypendiów zagranicznych. Zdecydowaliśmy się na korzystanie z TuDu, ponieważ szukaliśmy wsparcia wolontariuszy w tłumaczeniu na polski ofert stypendiów zagranicznych, które publikujemy w prowadzonym przez nas serwisie mojestypendium.pl. – wyjaśnia Małgorzata Stradomska – Kalinka. Współpraca z wolontariuszami na platformie TuDu sprawdziła się znakomicie. Świetną sprawą jest możliwość prowadzenia dyskusji na platformie i w ten sposób sprawdzania tłumaczeń jednych wolontariuszy przez drugich.

Stowarzyszeniu 4improve, organizatorowi ogólnopolskiego Dnia Matematyki, wolontariusze TuDu pomogli w zaprojektowaniu logotypu dla tej inicjatywy. Współpraca na TuDu jest bardzo skuteczna. – mówi koordynator Dnia Matematyki. – Zgłaszają się wolontariusze, którzy rzeczywiście chcą coś zrobić – są więc szybcy i efektywni. Czy będziemy polecali korzystanie z TuDu? Nie! My już polecamy!

Społeczność Mam to w BIPie na swojej stronie na Facebooku podkreśla: Na TuDu.org.pl mamy już 4 stałych wolontariuszy! Dzięki ich zaangażowaniu zostały sprawdzone BIPy m.in. Gminy Tuchów, Mońki, Rymanów 🙂 Dziękujemy i zapraszamy chętnych do e-wolontariatu!

Wolontariusze pomogli również samej platformie TuDu, biorąc udział w burzach mózgów dotyczących sposobów i kanałów komunikacji TuDu w środowisku polskiego trzeciego sektora. Dane liczbowe widoczne na infografice, to w dużej mierze ich zasługa!

POMAGAJ, UCZ SIĘ I ZDOBYWAJ DOŚWIADCZENIE

Rozwiązywanie zadań na TuDu to dla wolontariuszy nie tylko satysfakcja z robienia czegoś dobrego, ale także okazja do nauki nowych i szlifowania posiadanych kompetencji oraz zdobywania cennego doświadczenia zawodowego. Filip, student filologii angielskiej, zaangażował się w projekty wolontariackie na platformie TuDu z powodu… wakacyjnej nudy. Wykorzystałem pozytywnie czas, a uzyskane referencje za wykonane tłumaczenia ułatwiły mi dalszy rozwój w kierunku zawodu tłumacza.

WSZYSCY ZYSKUJĄ

Korzystanie z TuDu przynosi obustronne korzyści: organizacje pozarządowe mają szansę znaleźć do pomocy pełnych pasji i kreatywnych wolontariuszy, a wolontariusze – ciekawie wykorzystać czas wolny, zdobyć doświadczenie i uczyć się nowych, przydatnych rzeczy.

Dołącz do społeczności TuDu i zacznij działać już dziś!

Strona projektu: http://tudu.org.pl

 

UWAGA, KONKURS!

Z okazji pierwszego półrocza TuDu przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest zestaw gadżetów. Aby wziąć w nim udział i poznać szczegóły, zapraszamy na stronę TuDu na Facebooku: https://www.facebook.com/tuduorgpl

 

Zapisz

Leave a Comment

Your email address will not be published.