E-wolontariat – transkrypcja

Drodzy E-wolontariusze!

Pojawiła się okazja, aby nauczyć się transkrybowania nagrań i przy okazji wsparcia urokliwego projektu Małopolskiego Instytutu Kultury.

Notka od autorów:

Wywołane Historie to projekt, w ramach którego wsłuchujemy się w historie, często wzbogacone starymi osobistymi fotografiami. Jesteśmy wsparciem dla lokalnych społeczności dziedzictwa w opowiadaniu ich historii, w pracy z pamięcią.

Aktualnie pracujemy nad zebraniem opowieści, wspomnień i fotografii związanych z Krakowskim Domem Kultury, którego Małopolski Instytut Kultury (po przemianach) jest bezpośrednim następcą. Wspomnienia planujemy wydać w 2022 r. w formie albumu z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia MIK-u pod nową nazwą.

Zapraszamy do współpracy osoby, które chcą wesprzeć realizację projektu poprzez transkrypcje nagrań wywiadów przeprowadzonych z osobami związanymi z KDK. Na tej podstawie będziemy wspólnie opracowywać treści do albumu – w ramach wolontariatu dołączysz do zespołu WH i wdrożymy Cię w cały proces powstawania publikacji.

WYMAGANIA

Nie musisz mieć doświadczenia w transkrybowaniu nagrań – przeszkolimy Cię. Przyda się za to otwartość na nowe zadania, cierpliwość i dokładność oraz wrażliwość słuchacza/słuchaczki do wyłapywania ciekawych wątków i łączenia fragmentów opowieści w większą całość.

OFERUJEMY

Współpracę wolontariacką nawiążemy na okres od połowy listopada (lub od początku grudnia) do lutego 2022 r. Transkrypcje będziesz wykonywać zdalnie, co pozwoli Ci samodzielnie zarządzać czasem, jaki możesz poświęcić na działanie. Przewidujemy też robocze spotkania zespołu w siedzibie MIK-u, ale szczegóły będziemy ustalać indywidualnie, w zależności od Twojej dyspozycyjności. Do zespołu planujemy zaprosić 3-4 osoby.

W ramach tej współpracy możesz zrealizować praktyki studenckie.

Zadbamy o narzędzie do tworzenia transkrypcji, z którego będziesz korzystać.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o projekcie: Wywołane historie. Dni (nie)powszednie. – Małopolski Instytut Kultury (mik.krakow.pl)

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.