Artykuł Lever Basic grafika

Wiele dyskusji dotyczy tego, czy wolontariat rozwija kompetencje. Jako zespół Fundacji Dobra Sieć nie tylko zgadzamy się z tą opinią, ale także mamy konkretne narzędzie, które pozwala mierzyć kompetencje wolontariuszy! 

Jeśli zatem jesteście wolontariuszami lub zastanawiacie się, czy warto rozpocząć wolontariat, przeczytajcie koniecznie o teście Lever Basic!

Czym jest Lever Basic?

Mierzenie kompetencji

Specjalnie dla osób, które lubią i chcą się rozwijać, stworzyliśmy kilka lat temu Lever Basic. Jest to dostępny online test, który umożliwia badanie 13 kompetencji miękkich cenionych na rynku pracy.

A o jakich kompetencjach mowa? Otóż w Leverze możecie sprawdzić, na jakim poziomie posiadacie następujące kompetencje miękkie:

 1. Zaangażowanie
 2. Komunikatywność
 3. Zarządzanie międzykulturowe i zarządzanie różnorodnością
 4. Zdolność do samodzielnego uczenia się
 5. Inicjatywa
 6. Zorientowanie na wyniki
 7. Rozwiązywanie problemów
 8. Praca zespołowa
 9. Przywództwo (leadership)
 10. Odpowiedzialność
 11. Organizacja i planowanie
 12. Innowacyjność i kreatywność
 13. Empatia

Co ważne, kompetencje te pokrywają się z listą:

Z narzędzia Lever Basic mogą z powodzeniem korzystać wszystkie osoby, które chcą poznać swoje mocne strony i zadbać o swój rozwój. A w sposób szczególny zachęcamy do skorzystania z testu wszystkich wolontariuszy – sprawdźcie, jak wolontariat rozwija kompetencje!

Jak to działa?

Kilka słów o tym, jak w praktyce działa Lever Basic. Co ciekawe, dążyliśmy do tego, by stworzyć narzędzie elastyczne, przyjazne i nowoczesne. Tak, by wypełnienie testu było przyjemnym i cennym  doświadczeniem. 🙂

Po pierwsze, samodzielnie wybieracie kompetencje, które chcecie zbadać.

Po drugie, test dostępny jest online (przez zalogowanie adresem mailowym) – możecie go więc wypełnić w dogodnym dla siebie miejscu i czasie, a także potwarzać go, ile tylko chcecie.

A jako wisienkę na torcie, po zakończeniu testu otrzymacie zaświadczenie z wynikami i raport z poradami dotyczącymi Waszego dalszego rozwoju.

Dodatkowo, jeśli nigdy wcześniej nie ocenialiście swoich kompetencji, zachęcamy do udziału w godzinnym minikursie e-learningowym. Dzięki niemu przejście przez Lever Basic będzie jeszcze prostsze! 🙂

Ponadto, mamy też dla Was poradnik o tym, jak odnaleźć w pamięci sytuacje, w których wykorzystujemy konkretne kompetencje?

Korzyści z mierzenia kompetencji

Skorzystanie z narzędzia Lever Basic niesie ze sobą wiele korzyści, w tym:

 • większa świadomość swoich mocnych i słabych stron,
 • praktyczną umiejętność potrzebną przy rozmowach o prace lub rekrutacjach na studia, a także
 • motywację do dalszego rozwoju i przyjemność z tego, co już się udało!

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury artykułu o tym, dlaczego warto znać swoje kompetencje autorstwa Marzeny!

Wskakujcie zatem na Lever Basic i przekonajcie się, że wolontariat rozwija kompetencje! Podzielcie się też z nami opinią o tym procesie. Dziękujemy! 🙂

Chcesz zostać e- wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu i sprawdź dostępne zadania!