Drodzy nauczyciele i opiekunowie Szkolnych Kół Wolontariatu!

Jeszcze tego lata podzielimy się z Wami naszą najnowszą publikacją „E-wolontariat w szkole – poradnik dla nauczycieli”. Wypatrujcie! 🙂

E-wolontariat w szkole to prawdziwe wyzwanie. Mimo to pojawił się tu już jakiś czas temu i powolutku się zadomawia. Siłą rzeczy pandemia przyspieszyła proces łączenia wolontariatu tradycyjnego z e-wolontariatem i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie on z naszymi uczniami na dłużej. Warto zatem go oswajać.

Pisaliśmy nasz poradnik z myślą o zgromadzeniu w jednym miejscu wszystkich istotnych kwestii dotyczących społecznego angażowania uczniów za pośrednictwem Sieci. Osobne miejsce poświęcamy na pokazanie potencjału e-wolontariatu, ale również trudności, jakie mogą się pojawić po drodze. Zależy nam, aby  wyposażyć nauczycieli w niezbędną wiedzę oraz konkretne narzędzia (scenariusze lekcji, infografiki dla uczniów, bazę inspirujących projektów), które ułatwiają Wam skuteczne wdrażanie go w szkole i przeprowadzanie dedykowanych mu lekcji. 

Powstało już sporo publikacji na temat wolontariatu uczniów, po które warto sięgnąć. Polecamy choćby materiały stworzone z myślą o nauczycielach przez Ochotników Warszawskich, a wśród nich publikację “Wolontariat szkolny krok po kroku” i materiały dla nauczycieli stworzone w ramach projektu “Kto na ochotnika”

Nasz poradnik został sfinansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Bardzo dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu możemy realizować działania popularyzatorskie o e-wolontariacie!