E-wolo nagłówki artykułów (1)

Warszawski Festiwal Wolontariatu

Warszawski Festiwal Wolontariatu w tym roku dotyczy tego, jak można wykorzystać nowe technologie w wolontariacie. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi środowisko osób zaangażowanych w wolontariat i chcących go rozwijać. Nie możemy się doczekać i z nieskrywaną radością zapraszamy Was do uczestnictwa!

To Letnie święto Koordynatorów Wolontariatu odbywa się w tym roku 14 czerwca 2024 r., w godzinach 9.30-14.00 przy ul. Żelaznej 51/53 (Fabryka Norblina) w Warszawie (przestrzeń ALLEGRO).

A jaki jest program wydarzenia?
9.30 rejestracja, powitalna kawa
10.00-10.30 przywitanie i prezentacja oferty
10.30-11.15 Aleksandra Belina, Od diagnozy do ewaluacji wolontariatu – jak wykorzystać nowe technologie na każdym etapie wolontariatu
11.15-11.30 przerwa na kawę
11.30-12.15 Anna Staręga-Nowak, Google workspace – przydatne triki
12.15-13.00 Jacek Piwowarski, Wolontariat sztucznej inteligencji w komunikacji
13.00-13.15 dyskusja z uczestnikami
13.15-14.00 networking przy cateringu

Jeśli macie pytania dotyczące zapisów i wydarzenia, śmiało kierujcie je na adres: centrum@centrumwolontariatu.pl

Co ważne, wydarzenie jest realizowane we współpracy miasta stołecznego Warszawy i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”.

Mamy nadzieję, że spotkamy się już niebawem podczas Festiwalu! 🙂

Nowe technologie w wolontariacie

Zastanawiacie się może, dlaczego uczestniczymy tak aktywnie w tym wydarzeniu? Odpowiedź jest prosta: jako Fundacja od wielu lat promujemy nowe technologie w wolontariacie!

W jaki sposób?

Po pierwsze, regularnie dodajemy artykuły na ten temat na naszym blogu E-wolontariat.pl. Zachęcamy do lektury naszych najnowszych wpisów: o sztucznej inteligencji w e-wolontariacie oraz o e-wolontariacie w szkołach!

Po drugie, wyszukujemy i publikujemy projekty społeczne oparte o wolontariat przez Internet. Chodzi więc o różne inicjatywy – polskie i zagraniczne – które wykorzystują nowe technologie, by czynić dobro. Jeśli więc jeszcze nie znacie tej bazy projektów, wskakujcie, by znaleźć projekt dla siebie!

Po trzecie, staramy się naszym doświadczeniem w tym, jak nowe technologie w wolontariacie mogą pomóc (ale też jakie są ryzyka!) dzielić podczas wydarzeń. Dla przykład, śledźcie kanał E-wolontariatu i TuDu na Facebooku, by wiedzieć o naszych live’ach i webinariach. Ponadto, z przyjemnością jeździmy w różne miejsca, by opowiedzieć o tym, jak nowe technologie w wolontariacie mogą się przydać. A Warszawski Festiwal Wolontariatu jest jedną z możliwości, by wspólnie o tym porozmawiać.

Po czwarte (i kluczowe!), z otwartością i uważnością stosujemy nowe technologie w wolontariacie naszej Fundacji. Testujemy różne narzędzia, szkolimy się z nich, dzielimy się tą wiedzą z wolontariuszami. To pomaga nam współpracować ze wspanaiłymi ludźmi z całego świata i jeszcze lepiej realizować nasza misję społeczną.

 

Koordynujesz lub organizujesz wolontariat – mamy dla Ciebie mini-kurs o e-wolontariacie! A może szukasz e-wolontariuszy? Jeśli tak, znajdziesz ich na TuDu!

Chcesz zostać e-wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu oraz do bazy projektów i sprawdź dostępne zadania!