TuDu_2015_kolor_400x218

Lata 2016-2017  to intensywny rozwój TuDu.org.pl – naszej platformy do e-wolontariatu. Dzięki realizacji projektu „Wolontariat z TuDu” przeprowadziliśmy dwie duże kampanie edukacyjno-promocyjne, dzięki którym z TuDu zaczęło korzystać prawie 500 organizacji i prawie 1500 e-wolontariuszy z całej Polski. Projekt był współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Co udało nam się osiągnąć?

1. Przeprowadziliśmy kampanię edukacyjno-promocyjna skierowaną do wolontariuszy. W ramach kampanii powstały:

Plakat (wersja elektroniczna i papierowa),
Broszura informacyjna (wersja elektroniczna i papierowa), zawierająca informacje takie jak: definicja TuDu, korzyści dla wolontariuszy z korzystania z TuDu, TuDu w liczbach, sukcesy społeczności TuDu, wypowiedzi wolontariuszy, przykłady zadań, w które e-wolontariusze mogą się angażować, infografika opisująca działanie TuDu z perspektywy wolontariusza,  inspirujące cytaty i miejsce na notatki.
Animacja objaśniająca działanie TuDu.

Opracowanych zostało również 10 artykułów edukacyjnych:

– 7 powodów, dla których warto być e-wolontariuszem

– Chcesz zostać e-wolontariuszem? Podpowiadamy, jak zacząć

– Od internauty do e-wolontariusza, czyli jak działać społecznie w Internecie?

– Podstawy prawne: o czym e-wolontariusz powinien pamiętać

– Jak być jeszcze lepszym e-wolontariuszem?

– Jak e-wolontariat może ci pomóc odkryć twoje mocne strony

– Kto angażuje się w e-wolontariat i dlaczego?

– Test: Sprawdź, czy nadajesz się na e-wolontariusza/ e-wolontariuszkę

– Dlaczego warto być e-wolontariuszem/e-wolontariuszką TuDu?

– Co e-wolontariusze sądzą o TuDu.org.pl?

2. Przeprowadziliśmy kampanię edukacyjno-promocyjna skierowaną do organizacji pozarządowych. W ramach kampanii powstały:

– Kurs e-learningowy pn. „Poznaj moc TuDu. Kurs e-learningowy, który nauczy Cię korzystać z pomocy setek e-wolontariuszy„.
Plakat (wersja elektroniczna i papierowa),
Broszura informacyjna (wersja elektroniczna i papierowa), zawierająca informacje takie jak: definicja TuDu, korzyści dla NGO z korzystania z TuDu, TuDu w liczbach, sukcesy społeczności TuDu, wypowiedzi organizacji korzystających z TuDu, przykłady zadań, w których  e-wolontariusze mogą pomóc organizacjom, infografika opisująca działanie TuDu z perspektywy organizacji,  inspirujące linki i cytaty oraz miejsce na notatki.
Animacja objaśniająca działanie TuDu (dostępna jest pod adresem  z napisami w jęz. polskim i angielskim).
– Szkolenia stacjonarne, które odbyły się w 3 miastach w Polsce.
– Webinaria dla osób i instytucji, które nie mogły uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych.
– WEBINAR #1: Data: 11 kwietnia 2017 r., wtorek, godz. 19.00-21:00, Temat: TuDu – wprowadzenie i podstawy
– WEBINAR #2, Data: 18 kwietnia 2017 r., wtorek, godz. 19.00-21:00, Temat: Ulubione zadania e-wolontariuszy, czyli o tym, jak stworzyć zadanie, które wciąga i angażuje
– WEBINAR #3, Data: 26 kwietnia 2017 r., wyjątkowo: środa, godz. 19.00-21:00, Temat: 5 sposobów na pozbycie się e-wolontariuszy, czyli o tym, jak (nie)skutecznie współpracować z e-wolontariuszami.
– WEBINAR #4, Data: 9 maja 2017 r., wtorek, godz. 19.00-21:00, Temat: Jak e-wolontariusze mogą pomóc w promowaniu działań organizacji (np. w prowadzeniu strony na Fb, pisaniu informacji prasowych, etc.)
– WEBINAR #5 DLA E-WOLONTARIUSZY, Data: 16 maja 2017 r., wtorek, godz. 19.00-21:00, Temat:  Znajdź swój potencjał – o definiowaniu swoich umiejętności, od szybkiego pisania po klawiaturze po planowanie strategii social media; pomożemy ci odkryć, w czym jesteś dobra/y!
– WEBINAR #6, Data: 25 maja 2017 r., czwartek, godz. 19.00-21:00, Temat: Fundraising – Jak e-wolontariusze TuDu mogą pomóc w pozyskiwaniu zasobów?

Każde webinarium jest dostępne w formie video na stronie na Facebooku „E-wolontariat & TuDu: działaj w Internecie” oraz na kanale na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UClMEW0GHOWN84E3hHzgX1jQ

Opracowanych zostało również 10 artykułów edukacyjnych:
– E-wolontariat: prezent od technologii dla wolontariatu tradycyjnego
– Sprawdź, czy twoja organizacja jest gotowa na e-wolontariat
– E-wolontariat wczoraj i dziś: co zmieniło się przez ostatnie lata?
– Organizujesz wolontariat? Rozszerz jego możliwości dzięki e-wolontariatowi!
– Chcesz się pozbyć e-wolontariuszy? Oto 5 skutecznych sposobów, jak to zrobić – artykuł o przekornym tytule, pokazujący najczęstsze błędy popełnianie przez NGO podczas współpracy z e-wolontariuszami.
– Czy twoja organizacja jest gotowa na e-wolontariat? Sprawdź!
– Dlaczego twoja organizacja powinna zacząć współpracować z e-wolontariuszami?
– Jak e-wolontariusze mogą pomóc w promocji w Internecie? Część I: Przygotowanie organizacji
– Jak e-wolontariusze mogą pomóc w promocji w Internecie? Część II: 15 zadań dla e-wolontariuszy.
– Jak ulepszyć współpracę z e-wolontariuszami

3. Dodaliśmy nowe funkcje, poprawiające doświadczenia użytkownika na platformie TuDu.org.pl.

M.in. Mobile – dostosowanie i przebudowa strony, by w pełni prawidłowo wyświetlała się na urządzeniach mobilnych i umożliwiała swobodne korzystanie ze wszystkich funkcji w serwisie na dowolnym urządzeniu (komputer, tablet, telefon), System powiadomień – chcąc zachęcić użytkowników do korzystania z serwisu, przygotowane zostały dodatkowe powiadomienia, mające zmobilizować e-wolontariuszy do odwiedzenia serwisu TuDu.org.pl.,
Grywalizacja/ system motywacyjny – w ramach rozpoczęcia działań grywalizacyjnych w serwisie powstały rankingi: najaktywniejszych organizacji (w skali całego serwisu) oraz najaktywniejszych wolontariuszy (w skali całego serwisu). Wprowadzone zostały odznaczenia dla e-wolontariuszy ze względu na liczbę wykonanych zadań (wybranych rozwiązań). Nazwy odznak zostały wymyślone przez e-wolontariuszy TuDu, Oceny wolontariuszy i organizacji – w formularzu wystawiania oceny dla Wolontariusza organizacja może ocenić współpracę nie tylko w  formie pisemnej, ale także zaznaczając gwiazdki (od 1 do 5). Wolontariusz także będzie mógł ocenić współpracę z organizacją – będzie to mógł zrobić na etapie podsumowania współpracy (podobnie jak organizacja z wolontariuszem).

Dołącz do nas na TuDu.org.pl!