Czujesz czasem, że codzienne zadania w organizacji wręcz Cię zasypują? Znamy to uczucie. Dlatego stworzyliśmy TuDu, gdzie możesz współpracować z setkami e-wolontariuszy z całej Polski!

Zapisz się na nasz minikurs – aby poznać TuDu, nauczyć się z niego korzystać i wycisnąć z niego jak najwięcej:

POZNAJ MOC TUDU

MINIKURS O WIELKIEJ SILE!

Zapisz się i zacznij działać już dziś!

[FM_form id=”2″]

Poznaj moc TuDu – minikurs o wielkiej sile

Dlaczego mini?

Bo jest szybki, prosty i przyjemny! Składa się tylko z 6 lekcji! A każda lekcja, odrobiona nawet bardzo sumiennie, zajmie Ci maksymalnie 20 minut 🙂

Dlaczego o wielkiej sile?

Bo nie tylko dowiesz się, jak działa TuDu, ale także nauczysz się, jak wycisnąć z TuDu jak najwięcej! Dzięki takim umiejętnościom ułatwisz sobie codzienną pracę. Oczywiście – za darmo!

Ekran animacji TuDu

Wszystko to dzięki :

– sprawdzonej na wielu warsztatach i szkoleniach formule, z zadaniami praktycznymi,

– opiece mentorki, która oceni każde wykonane przez Ciebie zadanie.

Chcesz się dowiedzieć więcej o naszym darmowym minikursie, zanim podejmiesz decyzję? Czytaj dalej!

Palące pytania i kojące odpowiedzi

Czy to kurs dla mnie?

Jeśli:

– pracujesz w organizacji pozarządowej – fundacji, stowarzyszeniu, instytucji publicznej, instytucji kultury, inicjatywie obywatelskiej, towarzystwie i tym podobnych organizacjach

– czasem potrzebujesz pomocy w Twojej codziennej pracy i nie masz wielu współpracowników lub wolontariuszy, którzy mogą to zrobić

– nie masz dostępu do specjalistów od Internetu, grafiki, języków obcych, multimediów, słowa pisanego czy po prostu pomysłowych osób – a potrzebujesz zaprojektować logotyp, napisać tekst, odnaleźć informacje, przetłumaczyć prezentację, wymyślić hasło promocyjne, stworzyć ulotkę, znaleźć nowe sposoby finansowania itp.

-> TAK, to kurs dla Ciebie! Zapisz się : )

Czy mam na to czas?

To Ty decydujesz, jak szybko chcesz się nauczyć korzystać z TuDu.

Otrzymujesz od razu dostęp do wszystkich sześciu lekcji. Przy każdej lekcji znajdziesz informację, ile czasu trzeba na nią poświęcić (czas uśredniony, liczony z zadaniem).

Możesz przerobić wszystkie lekcje od razu – cały minikurs nie zajmie Ci dłużej niż 2 godziny! Możesz odrabiać jedną lekcję co dzień lub co kilka dni, poświęcając jednorazowo kilkanaście minut. Wszystko zależnie od Twoich preferencji i możliwości czasowych.

Każda kolejna lekcja to osobne wideo, z instrukcjami krok po kroku i transkrypcją nagrania. Dodatkowo, niektóre lekcje wyposażone są w materiały do pobrania i wydrukowania (w formie pdf).

Zapisz się! Dzięki kursowi szybciej znajdziesz pomoc e-wolontariuszy!

Zawartość kursu

Co znajdziesz w poszczególnych lekcjach?

Duża chęć działania, serce rozgrzane dobrą energią i… ogromna ilość obowiązków i zadań niecierpiących zwłoki. Brzmi znajomo? Czujesz czasem, że w Twojej organizacji ciągle brakuje czasu? Zdarza Ci się z zazdrością patrzeć na organizacje, które (wydaje się, że) bez dużych poświęceń realizują projekt za projektem, a wolontariusze sami się do nich garną? Zastanawiasz się, jak one to robią? Mamy dla Ciebie podpowiedź i zdradzimy Ci ją na pierwszej lekcji!

Na tej lekcji wprowadzimy Cię głębiej w świat TuDu.

Jak wiesz, jest tu wielu e-wolontariuszy i wiele organizacji pozarządowych. Chcemy być prawdziwą e-wolontariacką społecznością. I tak jak w realnym życiu – chcemy coraz lepiej się poznawać i budować wzajemne zaufanie. Na tej lekcji pokażemy Ci, w jaki sposób przedstawić się innym osobom na TuDu. Jak im pokazać, jaką organizacją jesteście; jak dać się poznać; jak zrobić krok ku temu, aby wolontariusze lubili Twoją organizację i chcieli angażować się w jej pracę.

Po co chcesz być na TuDu? Mamy nadzieję, że oprócz innych powodów po to, by znaleźć pomoc w codziennej pracy i być jeszcze bardziej efektywną organizacją. Ta lekcja pokaże Ci właściwie takie serce TuDu – zadania. Te małe prace, których jest dużo, więcej i więcej, które kumulują się na sukces kolejnych projektów. Podczas tej lekcji nauczysz się ważnej umiejętności – jak delegować zadania e-wolontariuszom.

Na tej lekcji będzie o tym, jak zwiększyć zainteresowanie Twoim zadaniem. Zależy Ci – i nam – na jego szybkim i dobrym wykonaniu. Dlatego docieranie do e-wolontariuszy to pomocna umiejętność. A, jak się przekonasz podczas czwartej lekcji, nie jest to takie trudne i zajmuje niewiele czasu.

W tej lekcji chcemy Ci pokazać, jak wspierać dobre wykonanie zadania. Nie ma Ci to zajmować czasu, nie ma być problemem. Raczej chodzi o to, aby mieć świadomość tego, jak e-wolontariusze pracują, co proponują. W realnym życiu i pracy z wolontariuszami odbywamy spotkania, rozmowy, sprawdzamy ich pracę. Internet może to ułatwić i przyśpieszyć! Podczas lekcji piątej nauczysz się, jak doprowadzić zadanie do szczęśliwego końca.

To już ostatnia lekcja minikursu… ale właściwie, ten koniec to nowy początek. Tak, jak podkreśla to temat tej lekcji! Każde zadanie warto dobrze zakończyć i podsumować, bo… po jednym zadaniu – przychodzą kolejne. A więc, w lekcji ostatniej dowiesz się, jakie formy podsumowań i zakończeń pracy polecamy stosować na TuDu. Jest to nie mniej ważna lekcja niż wcześniejsze.

Przekonaliśmy Cię, że warto? To zapraszamy!

[FM_form id=”2″]

Życzymy owocnej nauki : )  I do zobaczenia na TuDu!