Społeczność e-wolontariuszy, którzy we wszechstronny sposób pomagają rodzicom chorych dzieci. Inicjatywa grupy nieformalnej Ludzie-Serca opiera się na udzielaniu pomocy rodzicom chorych dzieci m.in. w komunikowaniu się z klinikami (w Polsce i na świecie), w tłumaczeniu dokumentów, tworzeniu apeli, plakatów i ulotek, kontaktowaniu z mediami, rozpowszechnianiu informacji na temat pomocy.


Większość działań prowadzona jest przez internet. Obecnie Ludzie-Serca korzystają z pomocy około 100 e-wolontariuszy z Polski i zagranicy, którzy organizują również inne akcje, m.in. Mikołajki, wyprawki szkolne, Wielkanoc, Dzień Dziecka, pomagają także rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej (pomoc finansowa, paczki żywnościowe, odzież).

Kim sa e-wolontariusze?

E-wolontariusze to ludzie, którzy posiadajac stały dostęp do sieci poswiecaja kilka chwil dziennie dla takich dzieci jak Michałek. To ludzie z Polski i spoza niej, którzy mimo, iż nie znaja ośobiscie „naszych” podopiecznych poswiecaja sie im czesto zupełnie bez reszty.

Do kogo adresujecie Wasze działania, kto z nich korzysta?

Nasz cel to pomoc rodzicom na ró¿nych polach działania, a jest to miedzy innymi pomoc w:

– kontaktowaniu sie rodziców z klinikami,

– tłumaczeniu dokumentów,

– tworzeniu apeli, plakatów, ulotek,

– kontaktowaniu sie z mediami,

– rozpowszechnianiu informacji na temat pomocy poprzez udostepnianie miejsca na apele na naszej stronie.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.ludzie-serca.pl