Zielono-czarne logo składa się z nazwy portalu i ikony dwóch ludzi wspinających się na górę.
  • #Aplikacja
  • #Dorośli
  • #Inny
  • #Pomoc i samopomoc
  • #Seniorzy
  • #Społeczeństwo obywatelskie
  • #Strona www

GiveAndGetHelp.com to w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia. Bezpieczna przestrzeń, gdzie wraz z innymi możesz walczyć z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami.

Jak to się zaczęło? Historia platformy

Prowadzona przez Fundację ADRA Polska GiveAndGetHelp.com to nowa odsłona znanej od lat strony GrupaWsparcia.pl, która powstała w 2018 roku i od tamtej pory wspiera aktywnie prawie 10 000 użytkowników. W kolejnym roku w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Solidarności Międzynarodowej utworzona została platforma online w języku rosyjskim jako wsparcie dla emigrantów i emigrantek z Białorusi. Rok 2022 to dla GrupyWsparcia.pl, rok rewolucyjnych zmian technologicznych i rebrandingowych: platforma zmieniła swoją nazwę na GiveAndGetHelp.com, a także zyskała kolejne wersje językowe: angielską jak i ukraińską. Każda wersja językowa to oddzielna witryna, która rozwija się indywidualnie i odpowiada na potrzeby danych użytkowników. Do każdej platformy przypisani są obcojęzyczni moderatorzy i specjaliści, by w kompleksowy sposób realizować wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

Czym jest GiveAndGetHelp.com?

GiveAndGetHelp.com to nic innego jak przeniesienie spotkań organizowanych w rzeczywistości na innowacyjną platformę online zapewniającą anonimowość. Rozmawiając tutaj, można się otworzyć, uświadomić sobie wagę swoich problemów.

GiveAndGetHelp.com oferuje rozmaite pokoje tematyczne służące wymianie myśli i doświadczeń, wspierające samorozwój oraz poprawę kondycji psychicznej. Aktywne uczestnictwo w grupie to nie tylko pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, to także praca na sobą i rozwój osobisty.

W działaniach mających na celu wsparcie zdrowia psychicznego bardzo ważne jest poczucie anonimowości. Dlaczego? Ponieważ sprzyja ona otwartości oraz skupieniu na relacjach z innymi użytkownikami. Z tego powodu jedynymi obowiązkowymi danymi wymagającymi podczas rejestracji, jak również przez cały okres korzystania z portalu, jest e-mail i nazwa użytkownika (nick).

Portal GiveAndGetHelp.com to miejsce, gdzie poszukując pomocy, możemy jej także udzielić innym. Jeżeli udało Ci się przezwyciężyć nałóg, pokonać depresję czy inny problem to warto porozmawiać z nowymi użytkownikami, którzy dopiero zaczynają swoją wewnętrzną walkę. Znając wartość otrzymanej pomocy, pokaż drugiej osobie, że nie jest sama i może na Ciebie liczyć.

Informacje pochodzą ze stron: adra.pl i giveandgethelp.com.