msk logo
  • #Akcja
  • #Crowdsourcing
  • #Edukacja
  • #Ekologia
  • #Kampania społeczna
  • #Młodzież
  • #Społeczeństwo obywatelskie

Działania Młodzieżowego Strajku Klimatycznego nie ograniczają się do potrzebnych i medialnie nośnych protestów na ulicach polskich miast – te są coraz częstsze i głośniejsze, ponieważ coraz gorsze są naukowe prognozy dla przyszłości planety.

Aktywność MSK jest równie intensywna w internecie, ponieważ zdalnie odbywa się koordynacja wydarzeń (prowadzenie lekcji w szkołach, spotkania z politykami i mediami) oraz codzienna praca nad aktywizacją równolatków do podjęcia działań zorientowanych na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Mapa lokalnych grup systematycznie powiększa się o kolejne punkty – ich spis dostępny jest na stronie MSK.

Sami o sobie piszą następująco:

Jesteśmy ruchem społecznym będącym częścią globalnej inicjatywy Fridays for Future. Działając, wyrażamy swój sprzeciw wobec bierności polityków w obliczu katastrofy klimatycznej. Nie jesteśmy ekspertami ds. ekologii i zmian klimatu, lecz młodzieżą świadomą zagrożenia jakim jest katastrofa klimatyczna i walczącą o prawo do swojej przyszłości. Zaczynaliśmy jako grupa licealistów zainspirowanych działalnością Grety Thunberg, których aktywność szybko przerodziła się w ogólnopolski ruch. Nasi członkowie to gimnazjaliści, licealiści i studenci.  Uczymy  się z myślą o przyszłości, którą kryzys klimatyczny stawia pod znakiem zapytania. Dlatego protestujemy, wypowiadamy się w mediach, rozmawiamy z politykami i organizujemy edukację o zmianach klimatu.

Jeśli chcesz ratować świat razem z nami, napisz do nasz na facebooku lub mejlowo: mlodziezowystrajkklimatyczny@gmail.com. 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.