Marzena Kacprowicz
12.08.2015

TuDu.org.pl – wystartowała wersja beta!

Poszukujesz wolontariuszy? Chcesz skonsultować pomysł i zrobić burzę mózgów? A może zastanawiasz się, jak lepiej organizować swoją pracę? Jeśli odpowiedziałeś/aś „Tak” na chociaż jedno z powyższych pytań, z wielką radością oddajemy w twoje ręce TuDu.org.pl – pierwszą w Polsce platformę współpracy online dla trzeciego sektora.

Polskie organizacje pozarządowe są bardzo kreatywne. Codziennie wymyślają i wdrażają nowe projekty społeczne, aby krok po kroku zmieniać świat na lepsze. Zdarza się jednak, że pomysły na działanie przerastają możliwości małego zespołu organizacji, a wolontariuszy w najbliższym otoczeniu trudno znaleźć. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi TuDu.

TuDu.org.pl to pierwsza w Polsce platforma umożliwiająca zdalną współpracę, zaprojektowana specjalnie dla trzeciego sektora. Na pomysł stworzenia TuDu wpadła Fundacja Dobra Sieć, która od wielu lat zajmuje się promowaniem e-wolontariatu i wykorzystania nowych technologii do celów społecznych. To mit, że ludzie nie chcą angażować się w wolontariat. – mówi Marzena Kacprowicz, pomysłodawczyni projektu. – Wiele osób po prostu nie wie, gdzie szukać ofert wolontariatu dobrze dopasowanych do ich zainteresowań i umiejętności, a także nie wie, że wolontariat można wykonywać również za pośrednictwem Internetu, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, albo niemogących opuszczać domu. Zależało nam na stworzeniu narzędzia, które w jednym miejscu zgromadzi zarówno potrzebujące wsparcia organizacje pozarządowe, jak i chętnych do działania wolontariuszy, i dodatkowo pozwoli im współpracować w możliwie nieskomplikowany sposób – bez konieczności korzystania z maili czy innych narzędzi do komunikacji.

Jak działa TuDu?

  1. Organizacje, które prowadzą ciekawe projekty społeczne, zamieszczają w TuDu projekty
    i dzielą je na zadania, które można wykonać przez Internet (np. tworzenie informacji prasowych, projektowanie grafiki, konsultowanie pomysłu). Zadania opisane są kategorią (np. edukacja, nowe technologie) i umiejętnością potrzebną do ich wykonania, dzięki czemu wolontariusze szybko mogą znaleźć to, co najbardziej ich interesuje.
  2. Wolontariusze – użytkownicy TuDu – wspólnie wykonują zadania: dodają propozycje rozwiązań, komentują, szukają najlepszego pomysłu.
  3. Sukces! Dzięki pomocy wolontariuszy organizacja wykonuje zadanie
    i może zmieniać świat na lepsze!

Korzyści dla organizacji i wolontariuszy

Organizacje mogą na TuDu stworzyć swój profil-wizytówkę z opisem i zdjęciem, zgromadzić społeczność swoich stałych wolontariuszy, dzielić się swoją wiedzą z innymi i zdobywać cenne kontakty. Aplikacja umożliwia również wysłanie podziękowań wolontariuszom. Wreszcie możesz publicznie docenić pomoc wolontariuszy i opowiedzieć innym, jak ważne było ich wsparcie!

Z kolei wolontariusze na TuDu budują swoje portfolio działań społecznych – w profilu wolontariusza widać, w ile zadań się zaangażował, ile jego odpowiedzi zostało wybranych jako najlepsze rozwiązanie zadnia, a także jakie podziękowania otrzymał od organizacji.

Powiększ swój zespół o wolontariuszy TuDu!

TuDu śmiało może zastąpić tablice ogłoszeń, aplikacje do zarządzania projektem i setki maili wymienianych z wolontariuszami, gromadząc wszystko w jednym miejscu. Zarejestruj się już dziś – korzystanie z TuDu jest bezpłatne!

Strona projektu: http://tudu.org.pl

***

Kontakt:

Marzena Kacprowicz

Fundacja Dobra Sieć

tel. 22 825 70 22

m.kacprowicz [at] tudu.org.pl

 

O TuDu.org.pl

TuDu.org.pl to pierwsza w Polsce platforma crowdsourcingowa, umożliwiająca współpracę online pomiędzy aktywistami, organizującymi ciekawe akcje społeczne i wolontariuszami.

TuDu.org.pl została stworzona przez Fundację Dobra Sieć w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe technologie lokalnie”, który realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Przeczytaj też
ikony-publikacje_inne2
Manifest e-wolontariatu
Jesteśmy świadkami momentu, w którym ludzkość, uwolniona od barier przestrzeni, tworzy nowe wzorce zachowań i nowe sposoby rozwiązywania problemów społecznych.
e-wolo_faq 1
10 zasad e-wolontariatu, czyli: Jak organizować wolontariat w sieci?
Zasada 1: E-wolontariat jest dla każdego! Wolontariat w sieci jest nie tylko dla informatyków. Bardzo wiele zadań i projektów e-wolontariackich
e-wolo_faq 1
Korzyści z e-wolontariatu
Dlaczego warto zainteresować się e-wolontariatem? Bo niesie ze sobą mnóstwo korzyści!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do naszego Newslettera, żeby nie przegapić niczego, co publikujemy!