Zacznij tu

Miło cię widzieć w wirtualnych progach e-wolontariatu! E-wolontariat.pl to pierwszy w Polsce serwis w całości poświęcony zagadnieniom wolontariatu wykonywanego za pośrednictwem Internetu. Znajdziesz tu przykłady inspirujących projektów i aplikacji, które pomagają pomagać, porady dla organizacji pozarządowych i e-wolontariuszy, wskazówki dla osób korzystających z TuDu.org.pl – platformy do e-wolontariatu – i wiele, wiele innych!

Jeśli chcesz otrzymywać regularne nowinki ze świata e-wolontariatu, inspiracje i linki do rzetelnych artykułów – zapisz się na bezpłatny newsletter TuDu! Newsletter jest wysyłany raz na dwa miesiące i przeznaczony jest wszystkich organizacji zainteresowanych e-wolontariatem – nie tylko tych, które działają na TuDu!

Aby ułatwić Ci poruszanie się po gąszczu opublikowanych treści, przygotowaliśmy listę najważniejszych artykułów, pogrupowanych w kategorie tematyczne. Mamy nadzieję, że dzięki temu szybko znajdziesz informacje, których potrzebujesz.

E-WOLONTARIAT W TEORII    Grafika na TuDu - luneta

 1. E-wolontariat – co to takiego?
 2. E-wolontariat a polskie prawo
 3. Typy e-wolontariatu
 4. W jakich zadaniach mogą pomóc e-wolontariusze?
 5. Dlaczego warto? Korzyści z e-wolontariatu
 6. MINIKURS MAILINGOWY „E-wolontariat krok po kroku” – w kursie podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas organizowania współpracy w ramach e-wolontariatu, jak tworzyć atrakcyjne opisy mikrozadań, gdzie szukać e-wolontariuszy i jak zadbać o to, żeby ta współpraca była ciekawą przygodą – zarówno dla Twojej organizacji, jak i dla współpracujących z nią e-wolontariuszy.
 7. PODRĘCZNIK E-WOLONTARIATU – praktyczny przewodnik, z którego dowiesz się, czym jest wirtualny wolontariat, jak efektywnie współpracować z e-wolontariuszami, a także jak krok po kroku wdrożyć pomysł na konkretny projekt e-wolontariacki.

E-WOLONTARIAT W PRAKTYCE

 1. TuDu.org.pl – platforma do e-wolontariatu. Dołącz do społeczności tysięcy e-wolontariuszy i organizacji! Grafika powitalna - poczta
 2. Zobacz przykładowe zadania, w których mogą Ci pomóc e-wolontariusze.
 3. Baza projektów i aplikacji, które pomagają pomagać przez Internet.
 4. Blog e-wolontariatu – porady dla organizacji pozarządowych i e-wolontariuszy oraz aktualności ze świata e-wolontariatu.

E-WOLONTARIAT PRACOWNICZY

 1. E-wolontariat pracowniczy – poznaj definicję i dowiedz się, jak rozpocząć e-wolontariat pracowniczy w swojej firmie!
 2. EVEN – Employee Volunteering Handbook – ćwiczeniówka pomagająca organizacjom pozarządowym rozpocząć współpracę z firmą.