Monitoring Internetu

Monitoring Internetu to sprawdzanie, gdzie pojawiały się informacje o Waszej organizacji, projekcie czy wydarzeniu. E-wolontariusze na stronie zadania na TuDu mogą wklejać linki do miejsc, w których pojawiły się takie informacje, albo załączać zrzuty ekranu (print screeny) w formie załącznika na TuDu.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w e-wolontariacie jest dobry tytuł i opis zadania. Z e-wolontariuszami nie spotkasz się osobiście, dlatego wszystkie informacje, które są niezbędne do wykonania zadania, musisz opisać w jego treści.

Tytuł zadania

Powinien jasno informować, czego dotyczy zadanie, np.:

  • Monitoring Internetu – wyszukiwanie informacji o projekcie XYZ

Cel:

Zmotywuj wolontariusza do działania, pokazując mu sens jego pracy! Opowiedz: dlaczego zamieszczasz na TuDu to zadanie? Czemu ono posłuży? W jaki sposób wykorzystasz rezultaty pracy wolontariusza?

Zakres obowiązków:

Wypisz w punktach, jakie działania wolontariusz powinien podjąć, żeby rozwiązać zadanie, o co konkretnie prosisz wolontariusza i jaki ma być rezultat jego pracy. Podaj wszystkie informacje i materiały, które są niezbędne do wykonania zadania, lub które mogą znacznie ułatwić wolontariuszowi pracę.

Aby wolontariusz mógł zrobić monitoring Internetu, musi wiedzieć:

  • jakiej frazy/ jakich informacji powinien szukać w Internecie.

Forma rozwiązania:

Opisz, w jakiej formie wolontariusz powinien przesłać rozwiązanie. Wolontariusz może na przykład:

  • na stronie zadania wklejać link do miejsc, w których pojawiły się informacje o projekcie.
  • na stronie zadania wklejać zrzuty ekranu (print screeny) pokazujące stronę, na której pojawiła się informacja o projekcie.
  • uzupełniać tabelę, którą stworzyliście na dysku w chmurze (np. Dysku Google) i i do której link wkleiliście na stronie zadania.

Instrukcja obsługi TuDu

Tu znajdziesz „Instrukcję obsługi dla Organizacji”, wyjaśniającą, jak krok po kroku korzystać z TuDu: https://tudu.org.pl/page/pomoc

Powodzenia!