Zaprojektowanie ulotki

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w e-wolontariacie jest dobry tytuł i opis zadania. Z e-wolontariuszami nie spotkasz się osobiście, dlatego wszystkie informacje, które są niezbędne do wykonania zadania, musisz opisać w jego treści.

Tytuł zadania

Powinien jasno informować, czego dotyczy zadanie, np.:

  • Zaprojektowanie ulotki do projektu XYZ

Cel:

Zmotywuj wolontariusza do działania, pokazując mu sens jego pracy! Opowiedz: dlaczego zamieszczasz na TuDu to zadanie? Czemu ono posłuży? W jaki sposób wykorzystasz rezultaty pracy wolontariusza?

Zakres obowiązków:

Wypisz w punktach, jakie działania wolontariusz powinien podjąć, żeby rozwiązać zadanie, o co konkretnie prosisz wolontariusza i jaki ma być rezultat jego pracy. Podaj wszystkie informacje i materiały, które są niezbędne do wykonania zadania, lub które mogą znacznie ułatwić wolontariuszowi pracę.

Aby wolontariusz mógł przygotować dobry projekt ulotki, musi wiedzieć:

  • Czy posiadacie logotyp/ motywy graficzne, które chcecie wykorzystać na ulotce? Jeśli tak, prześlij je w załączniku do zadania lub podaj link do miejsca, z którego wolontariusz może je pobrać.
  • Jaka treść powinna znaleźć się na ulotce? Prześlij ją w załączniku. Jeśli chcesz, aby wolontariusz stworzył treść ulotki, stwórz osobne zadanie – kliknij tu, aby przejść do opisu.
  • Czy posiadacie wzór/ szablon ulotki, z którego już korzystaliście? Jeśli tak, prześlij je w załączniku lub podaj link do miejsca, z którego wolontariusz może je pobrać.
  • Jakie kolory i układ preferujecie? W jakim formacie ulotka powinna zostać zaprojektowana?
  • Jakie ulotki wam się podobają?
  • Jakiego formatu ulotki potrzebujecie? (.PNG, .JPG, inny).
  • Czy ulotka powinna być przygotowana w formacie do druku? W jakim rozmiarze ulotka będzie drukowana? Czy należy zaznaczyć tzw. „spady”?

Forma rozwiązania:

Opisz, w jakiej formie wolontariusz powinien przesłać rozwiązanie. Np.:

  • Gotowy projekt zamieść w załączniku.
  • lub (jeśli plik jest zbyt duży) – wklej na TuDu link do zewnętrznego serwera, z którego można pobrać plik.

Pamiętaj o prawach autorskich!

Wszystkie materiały publikowane na TuDu.org.pl objęte są licencją Creative Commons Uznanie Autorstwa. Kiedy Twoja organizacja będzie korzystała z jakiegoś materiału stworzonego przez e-wolontariusza, pamiętaj, aby informować, kto jest jego autorem/autorką, podając jego/jej imię i nazwisko.

Porada:

Przygotowanie prac graficznych może być czasochłonnym zadaniem, więc zanim poprosisz e-wolontariuszy o przesyłanie projektów, możesz ich poprosić, aby na stronę zadania wkleili linki do próbek swojej pracy (np. do portfolio). Dzięki nim będziesz mógł/mogła ocenić, czy styl ich pracy jest tym, czego szukasz. Poinformuj wolontariuszy, że dzięki tym próbkom wybierzesz osobę do współpracy.

Instrukcja obsługi TuDu

Tu znajdziesz „Instrukcję obsługi dla Organizacji”, wyjaśniającą, jak krok po kroku korzystać z TuDu: https://tudu.org.pl/page/pomoc

Powodzenia!

Leave a Comment

Your email address will not be published.