E-wolontariat
04.08.2021

Poradnik „E-wolontariat w szkole” dla nauczycieli i opiekunów kół wolontariatu

Już jest! Zapraszamy do lektury poradnika dla nauczycieli i opiekunów szkolnych kół wolontariatu „E-wolontariat w szkole”!

W poradniku „E-wolontariat w szkole” zgromadziliśmy wszystkie istotne kwestie dotyczące społecznego angażowania uczniów za pośrednictwem internetu. Co w nim znajdziecie?

  • kilka słów o potencjale e-wolontariatu,
  • scenariusze lekcji,
  • sposoby na zaangażowanie młodzieży,
  • informacje formalnoprawne.

A poza tym, dodaliśmy infografiki i bazę inspirujących projektów, aby jak najbardziej urozmaicić naukę o e-wolontariacie. Poświęciliśmy też uwagę trudnościom, jakie mogą się pojawić podczas niesienia pomocy on-line. Wszystko to robimy po to, aby  wyposażyć Was w niezbędną wiedzę oraz konkretne narzędzia, które ułatwią Wam skuteczne wdrażanie e-wolontariatu w szkole i przeprowadzanie dedykowanych mu lekcji.

Tutaj ściągniecie poradnik „E-wolontariat w szkole”!

Okładka broszury "E-wolontariat w szkole" z rysunkami związanymi z internetem i komputerami

Możecie pobrać same scenariusze zajęć w osobnych plikach PDF poniżej:

Zaś infografiki, o których wspominamy na łamach publikacji, znajdziecie w naszym artykule „O e-wolontariacie dla młodzieży, czyli jak uratować świat, nie wstając z kanapy”.

Polecamy także inne publikacje na temat wolontariatu uczniów, po które warto sięgnąć. Przede wszystkim rekomendujemy lekturę materiałów stworzone z myślą o nauczycielach przez Ochotników Warszawskich. To między innymi publikacje “Wolontariat szkolny krok po kroku” oraz materiały dla nauczycieli stworzone w ramach projektu “Kto na ochotnika”.

Poradnik „E-wolontariat w szkole” został sfinansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”. Program utworzyła Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Przeczytaj też
ikony-publikacje_inne2
Manifest e-wolontariatu
Jesteśmy świadkami momentu, w którym ludzkość, uwolniona od barier przestrzeni, tworzy nowe wzorce zachowań i nowe sposoby rozwiązywania problemów społecznych.
e-wolo_faq 1
10 zasad e-wolontariatu, czyli: Jak organizować wolontariat w sieci?
Zasada 1: E-wolontariat jest dla każdego! Wolontariat w sieci jest nie tylko dla informatyków. Bardzo wiele zadań i projektów e-wolontariackich
e-wolo_faq 1
Korzyści z e-wolontariatu
Dlaczego warto zainteresować się e-wolontariatem? Bo niesie ze sobą mnóstwo korzyści!