Webinary – grafiki na portal

Atopowe.pl to najprawdopodobniej pierwszy w Polsce portal internetowy, który od początku działalności pomaga pacjentom we wszystkich trudnościach związanych z leczeniem skóry atopowej. Został stworzony przez osoby dotknięte chorobą i działa, by pomagać innym chorym.


Jako choroba przewlekła i widoczna, atopowe zapalenie skóry dotyczy również psychiki – budzi wątpliwości i lęk zarówno w samych pacjentach, jak i w ich rodzinach. Dla wielu osób jedyną formą wsparcia emocjonalnego bywa wsparcie społecznościowe. W czasach daleko idącej digitalizacji życia społecznego takie wsparcie przejawia się często w aktywności internetowej. Forum internetowe na portalu www.atopowe.pl umożliwia chorym wymianę doświadczeń, społeczność wspiera się także poprzez dzielenie się informacjami dotyczącymi organizowanych w „realu” spotkań, warsztatów, konferencji. Portal zawiera również wiele cennych informacji merytorycznych dotyczących przebiegu choroby i leczenia. Dla wielu użytkowników jest istotnym i wiarygodnym źródłem wiedzy oraz niezastąpionym miejscem „spotkań” z innymi, będącymi w trudnej sytuacji.

Organizator: Atopowe team

Strona projektu: www.atopowe.pl

 

W jaki sposób Wasza inicjatywa angażowała e-wolontariuszy?
tworzenie transkrypcji wykładów nt. Atopii uzupełnianie wewnętrznej wikipedii poświęconej atopii, organizacja zlotów społeczności serwisu atopowe.pl, modernizacja serwisu, udzielanie porad na forum, wsparcie.

Kim są e-wolontariusze biorący udział w projekcie? W jaki sposób nawiązaliście z nimi współpracę?
Wolontariuszami zostały osoby aktywne w serwisie atopowe.pl, chcące uczestniczyć w realizacji projektu.

W jaki sposób weryfikujecie kompetencje e-wolontariuszy przed rozpoczęciem współpracy?

Wolontariuszami zostały osoby aktywne w serwisie atopowe.pl, chcące uczestniczyć w realizacji projektu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.