Portal Ciazowy.pl jest obecnie jednym z najpopularniejszych portali o tematyce ciążowej w Polsce.


Jesteśmy w sieci od 2009 roku. Posiadamy ok. 1600 autorskich artykułów i felietonów. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się kalkulatory
rodzicielskie, które znajdują się na czołowych miejscach w Google. Baza naszych artykułów jest jedną z największych w Polsce. Portal Ciazowy.pl ma charakter informacyjny, skupia się wyłącznie na zagadnieniach najbardziej interesujących przyszłych rodziców. Celem naszego projektu było stworzenie portalu dla kobiet w ciąży, młodych rodziców oraz par planujących dziecko, który będzie miejscem, zawsze można znaleźć wiarygodne informacje na temat ciąży, porodu, macierzyństwa, ale także urody oraz mody. Starannie dobrane i przygotowane materiały przekazujemy w interesujący sposób, dzięki czemu liczba odwiedzających stale rośnie. Miesięcznie odwiedza nasz portal ponad 250 000 unikalnych użytkowników. Jesteśmy w kontakcie z naszymi użytkownikami i ciągle staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom poprzez oferowanie innowacyjnych rozwiązań.

Organizator: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia

Tytuł projektu: Ciazowy.pl

Adres: http://www.ciazowy.pl/

 

Kim są e-wolontariusze biorący udział w projekcie? W jaki sposób nawiązaliście z nimi współpracę?
E-wolontariusze to osoby, pracujące dla organizacji w ramach wirtualnego wolontariatu, czyli wolontariatu, polegającego na wykonywaniu zleconych zadań i czynności całkowicie lub częściowo poza siedzibą organizacji, za pośrednictwem internetu, a więc w sposób zdalny. Ta forma wolontariatu pozwala na zaangażowanie osobom, które mimo chęci niesienia bezinteresownej pomocy nie zawsze mają możliwość bezpośredniego, osobistego kontaktu z organizacją z uwagi na odległość od placówki, rodzaj wykonywanej pracy i inne ograniczenia.

W jaki sposób weryfikujecie kompetencje e-wolontariuszy przed rozpoczęciem współpracy?
Przed rozpoczęciem współpracy zawsze sprawdzamy kompetencje potencjalnych e-wolontariuszy. W przypadku ekspertów interesują nas w szczególności ich kompetencje formalne, czyli wykształcenie i wiedza merytoryczna. Określenie tych kompetencji i zestawienie ich z potrzebami Fundacji oraz naszych beneficjentów/użytkowników stanowi pierwszy etap selekcji. W przypadku redaktorów w pierwszej kolejności sprawdzamy ich kompetecje w zakresie tworzenia treści przystępnych i zrozumiałych dla potencjalnych użytkowników serwisu. Kolejnym etapem kontroli ich przygotowania do pracy na rzecz Fundacji jest weryfikacja nadsyłanych treści, zarówno pod kątem merytorycznym, jak też ortograficznym i stylistycznym – przed publikacją teksty są poddawane fachowej korekcie pracowników Fundacji, którzy posiadają do tego odpowiednie wykształcenie i kompetencje formalne.

Jak dbacie o bezpieczeństwo i jakość udzielanej przez e-wolontariuszy pomocy?
Jakość udzielanej przez naszych e-wolontariuszy pomocy gwarantują w pierwszej kolejności ich kompetencje formalne, które weryfikujemy już na etapie nawiązywania z nimi współpracy. Także efekty ich pracy podlegają weryfikacji – są sprawdzane przez wykształconych w tym kierunku pracowników Fundacji. Oba powyższe działania gwarantują nam, że jakość materiałów tworzonych na rzecz Fundacji wyróżnia się najwyższą jakością.
Niezwykle ważne jest dla nasz także bezpieczeństwo tworzonych materiałów. Publikowane treści są opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, a w przypadku cytowania – także zmianą czcionki wypowiedzi.