Projekt

Pierwsza strona w Czechach specjalnie dedykowana mężczyznom.

Ze względu na fakt, że osobami, które poszukają informacji i pomocy psychospołecznej w rozwiązaniu problemu niepłodności są niemal wyłącznie kobiety, w internetowych grupach wsparcia nie ma mężczyzn. Problem jest zawsze medialnie przedstawiany, jako obciążenie jedynie dla kobiet, jakby mężczyźni nie byli zainteresowani rodzicielstwem.


Celem strony internetowej Adam’s jest pokazanie, że niepłodność dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest to wrażliwy problem, więc mężczyźni wolą rozmawiać o tym na forach internetowych, zamiast twarzą w twarz – dlatego organizatorzy stworzyli stronę internetową, na której starają się udzielać informacji na temat niepłodności w sposób przystępny i z poczuciem humoru.

Tworzenie stron internetowych, pisanie artykułów, przegląd dostarczanych informacji (o adopcji i opiece zastępczej, medycynie reprodukcyjnej, demografii, itp.), tłumaczenia na inne języki – cały projekt opiera się na e-wolontariacie.

 

Kim są e-wolontariusze?
Student (webmaster), nauczyciele akademiccy (pisanie artykułów, zdobywanie informacji), badacz (pozyskiwanie informacji), ekspert w dziedzinie adopcji i opieki zastępczej, eksperci w dziedzinie medycyny reprodukcyjnej, tłumacze oraz byli pacjenci.

Do kogo adresowana jest Pana działalność? Kto jest odbiorcą?
Mężczyźni planujący rodzinę, mężczyźni z par cierpiących na niepłodność.

Nazwa organizacji: Adam Czech Republic
Tytuł projektu: Adam’s Web
Strona projektu: http://www.adamcr.cz/