• #Dorośli
  • #Edukacja
  • #Gromadzenie wiedzy
  • #Kultura i sztuka
  • #Młodzież
  • #Strona www

Wolne Lektury to darmowe książki, które trafiają do dzieciaków w całej Polsce dzięki innowacyjnej wolnej bibliotece z lekturami szkolnymi i tysiącami e-książek i audiobookami. Misją Fundacji Wolne Lektury jest wspieranie dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin i miejscowości, w których brakuje księgarń i bibliotek. Fundacja chce, by miały one łatwy i bezpłatny dostęp do e-książek — lektur szkolnych, ciekawych i wartościowych powieści, opowiadań, wierszy.

Wolne Lektury to biblioteka internetowa z ebookami i audiobookami czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zbiory dostępne są całkowicie za darmo i bez rejestracji. Codziennie w poszukiwaniu książek do e-biblioteki zagląda ponad 15 tys. uczennic i uczniów. Łącznie z e-biblioteki Wolne Lektury korzysta ponad 6,4 mln unikatowych użytkowników rocznie, w tym wielu dorosłych. Dzięki nowym technologiom każdy może nosić w kieszeni całą bibliotekę!

W chwili obecnej Fundacja poszukuje wolontariuszy i praktykantów do projektu Wolne Lektury. Zaprasza wszystkie osoby, które chcą współtworzyć ten projekt. Fundacja współpracuje ze studentami, nauczycielami i wszystkimi zainteresowanymi literaturą, redagowaniem tekstów i projektami informatycznymi. Zespół Fundacji oferuje profesjonalne szkolenia i stałą pomoc merytoryczną. Wolontariusze mogą pracować zdalnie lub w siedzibie Fundacji. Fundacja organizuje również praktyki studenckie we współpracy z Instytutem Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW, Biurem Karier UKSW oraz Wydziałem Fizyki UW.

Jak się zgłosić? Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o przysłanie maila na adres aleksandrakopec@wolnelektury.pl.

Więcej informacji o wolontariacie na stronie wolnelektury.pl.

Opis projektu przygotowała wolontariuszka Vanessa Koziura.