Zacznij tu

Miło cię widzieć w wirtualnych progach E-wolontariatu!

E-wolontariat.pl to pierwszy w Polsce serwis w całości poświęcony zagadnieniom wolontariatu wykonywanego za pośrednictwem Internetu. Znajdziesz tu przykłady inspirujących projektów i aplikacji, które pomagają pomagać, porady dla organizacji pozarządowych i e-wolontariuszy, wskazówki dla osób korzystających z TuDu.org.pl – platformy do e-wolontariatu – i wiele, wiele innych!

Aby ułatwić Ci poruszanie się po gąszczu opublikowanych treści, przygotowaliśmy listę najważniejszych artykułów, pogrupowanych w kategorie tematyczne. Mamy nadzieję, że dzięki temu szybko znajdziesz informacje, których potrzebujesz. Inspirującej lektury!

E-WOLONTARIAT

E-WOLONTARIAT W TEORII

 1. E-wolontariat – co to takiego?
 2. E-wolontariat a polskie prawo.
 3. Typy e-wolontariatu.
 4. W jakich zadaniach mogą pomóc e-wolontariusze?
 5. Dlaczego warto? Korzyści z e-wolontariatu.
 6. PODRĘCZNIK E-WOLONTARIATU – praktyczny przewodnik, z którego dowiesz się, czym jest wirtualny wolontariat, jak efektywnie współpracować z e-wolontariuszami, a także jak krok po kroku wdrożyć pomysł na konkretny projekt e-wolontariacki.

E-WOLONTARIAT W PRAKTYCE

 1. TuDu.org.pl – platforma do e-wolontariatu. Dołącz do społeczności tysięcy e-wolontariuszy i organizacji!
 2. Zobacz przykładowe zadania, w których mogą Ci pomóc e-wolontariusze.
 3. Baza projektów i aplikacji, które pomagają pomagać przez Internet.
 4. Blog e-wolontariatu – porady dla organizacji pozarządowych i e-wolontariuszy oraz aktualności ze świata e-wolontariatu.

E-WOLONTARIAT PRACOWNICZY

 1. E-wolontariat pracowniczy – poznaj definicję i dowiedz się, jak rozpocząć e-wolontariat pracowniczy w swojej firmie!
 2. EVEN – Employee Volunteering Handbook – ćwiczeniówka pomagająca organizacjom pozarządowym rozpocząć współpracę z firmą.