Slajd11

No job no fun: doradztwo zawodowe z twórczym wykorzystaniem e-CV, Sieć Sołeckich Stron, wikiOSP – Encyklopedia strażacka oraz Planeta Zapomnianych Książek to pomysły na projekty e-wolontariackie, które zwyciężyły w VII edycji konkursu grantowego „Odkryj e-wolontariat”, organizowanego przez Fundację Dobra Sieć i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Laureaci otrzymają granty w wysokości 5 tys. złotych na ich realizację.

O tym, że Internet może być bardzo dobrym narzędziem wspierającym działania społeczne, uczestnicy konkursu „Odkryj e-wolontariat” przekonują nas od lat. – mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka konkursu. – Kiedy widzą konkretny problem lub potrzebę społeczną, zastanawiają się, w jaki sposób moc Internetu, czyli ogromna społeczność, szybkość komunikacji i brak barier, mogą pomóc im je rozwiązać. Dzięki ich pomysłowości rodzą się projekty e-wolontariackie, które mają szanse zmieniać świat na lepsze. Najbliższe miesiące w polskim Internecie będą należały do nich!

 

VII edycja konkursu „Odkryj e-wolontariat” składała się z dwóch etapów. Pierwszym był otwarty nabór wniosków – każda polska organizacja pozarządowa i grupa nieformalna mogła zgłosić do konkursu swój pomysł na projekt e-wolontariacki. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursu wybrała 12 finalistów, którzy następnie wzięli udział w programie edukacyjnym z zakresu prowadzenia projektów e-wolontariackich i współpracy online. W drugim etapie finaliści stworzyli szczegółowe opisy swoich pomysłów, na podstawie których kapituła wybrała 4 laureatów. Oto oni!

Kreatywne wykorzystanie e-CV

W ramach projektu „No job no fun: doradztwo zawodowe z twórczym wykorzystaniem e-CV” Stowarzyszenia „Absolwenci na walizkach” każdy, bez względu na wykształcenie, wiek, czy miejsce zamieszkania będzie mógł skorzystać z bezpłatnego doradztwa zawodowego. Dzięki wsparciu wykwalifikowanych e-wolontariuszy uczestnicy projektu poznają sposoby rozwijania swojej ścieżki zawodowej oraz dowiedzą się, w jaki sposób kreatywnie wykorzystywać CV internetowe i jak znaleźć pracę marzeń.

Strażacy, dla strażaków i o strażakach

Ochotnicza Straż Pożarna w Nietuszynie planuje stworzenie bazy wiedzy na temat funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce – zarówno od strony formalnej, jak i pomysłów na rozwijanie działalności i zaangażowania członków. Chcemy pokazać, że strażacy są bardzo silną społecznością i że są w stanie poświęcić swój czas na to, żeby zbudować coś dla wspólnego dobra: encyklopedię wiedzy strażackiej wikiOSP. – mówi Tomasz Matynia, strażak-ochotnik z Nietuszyny. – WikiOSP będzie miejscem, w którym strażacy będą mogli dzielić się wiedzą, spotykać i rozwijać swoją działalność tak, aby kolejne organizowane przez nich akcje i kolejne wydarzenia były coraz ciekawsze i rozwijały OSP.

Grywalizacja na Planecie Zapomnianych Książek

Na Planecie Zapomnianych Książek opodatkowano wiedzę. Wiedzę zawłaszczył Hannibal Lektur, książki zniknęły i teraz staramy się odwrócić ten proces, zapraszając uczestników do udziału w grze i sprawieniu, że czytanie znowu stanie się modne. – opowiada Elżbieta Maruszczak z Fundacji „To My”. Do projektu będzie mógł włączyć się każdy internauta, który kocha książki i ma ochotę wziąć udział w inspirującej, grywalizacyjnej przygodzie.

Sieć Sołeckich Stron

Mieszkańcy gminy Staszów czują ogromną potrzebę bycia informowanymi o życiu wsi, ale niestety dotychczasowe formy zebrań wiejskich i tablicy ogłoszeń przestały się sprawdzać w czasach, kiedy ważna jest szybka, skuteczna informacja i możliwość dialogu. Dlatego w ramach projektu „Sieć Sołeckich Stron” Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Dolina Kacanki pomoże sołtysom i e-wolontariuszom w stworzeniu stron internetowych dla sołectw. Mieszkańcy wsi uzyskają szeroki dostęp do działań sołtysa, rady Sołeckiej i wymiany informacji między sobą, a także sprawdzą się
w roli dziennikarzy obywatelskich.

GRATULUJEMY!!!

Leave a Comment

Your email address will not be published.