Webinar e-wolontariat pracowniczy – grafika na portal

Realizujesz ciekawe projekty społeczne, ale czasem brakuje ci rąk do pracy? Poszukujesz wolontariuszy, ale nie możesz ich znaleźć w najbliższym otoczeniu? Zajrzyj na TuDu.org.pl
i rozpocznij współpracę z wolontariuszami z całej Polski!

Społeczność organizacji pozarządowych i wolontariuszy zarejestrowanych na TuDu liczy już ponad 500 użytkowników. Dodajmy – bardzo aktywnych użytkowników, którzy wspólnie zrealizowali już 100 zadań! Praca wre, więc jeśli potrzebujesz wsparcia wolontariuszy, zarejestruj się na TuDu już dziś!

 

Współpracuj zdalnie

TuDu.org.pl to pierwsze miejsce w polskim Internecie, w którym nie tylko spotkasz wolontariuszy, ale także nawiążesz z nimi współpracę na odległość. Jak to działa?

  1. Organizacje, które prowadzą ciekawe projekty społeczne, zamieszczają w TuDu zadania dla wolontariuszy.
  2. Wolontariusze – użytkownicy TuDu – wykonują je bezpośrednio w TuDu: dodają propozycje rozwiązań, komentują, szukają najlepszego pomysłu. Nad jednym zadaniem może pracować grupa użytkowników, co zwiększa prawdopodobieństwo tego, że wypracowane rozwiązanie będzie rzetelne i wyczerpujące.
  3. Spośród zaproponowanych rozwiązań organizacja wybiera jedno lub kilka najlepszych,
    a następnie wysyła podziękowania wolontariuszom zaangażowanym w zadanie.
  4. W ten sposób zadanie kończy się sukcesem!

Na pomysł stworzenia TuDu wpadła Fundacja Dobra Sieć, która od wielu lat zajmuje się promowaniem e-wolontariatu i wykorzystania nowych technologii do celów społecznych. Wiele organizacji sygnalizowało nam problem ze znalezieniem odpowiednich wolontariuszy, którzy mogliby wesprzeć ich działania. – mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka projektu. – Jednocześnie zgłaszało się do nas wielu wolontariuszy z całej Polski, którzy poszukiwali pomysłów na wolontariat.
I tak zrodził się pomysł na TuDu – chcieliśmy stworzyć narzędzie, które w jednym miejscu zgromadzi obie te grupy i dodatkowo pozwoli im współpracować w możliwie nieskomplikowany sposób – bez konieczności korzystania z maili czy innych narzędzi do komunikacji.

Platforma TuDu została uruchomiona w połowie sierpnia 2015 r. i od samego początku spotkała się z dużym zainteresowaniem trzeciego sektora. TuDu śmiało może zastąpić tablice ogłoszeń, aplikacje do zarządzania projektem i setki maili wymienianych z wolontariuszami, gromadząc wszystko w jednym miejscu i upraszczając cały proces współpracy.

Korzystanie z TuDu jest bezpłatne. Zarejestruj się już dziś!

Strona projektu: http://tudu.org.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.