2019.01.28

Jak dzieci mogą pomóc innym dzieciom w dostępie do wczesnej edukacji? Rysując kim chcą być w przyszłości!
Na taki pomysł wpadła Fundacja H&M Conscious i we współpracy z UNICEF stworzyła platformę unicoins.org, gdzie za każdy rysunek otrzymuje się jednego Unicoina – wirtualną walutę, którą można wydać jedynie na przybory szkolne.

Wczesna edukacja nie dla każdego

Jak czytamy na stronie akcji: badania pokazują, że to wczesne lata życia dziecka, jeszcze przed rozpoczęciem szkoły, są kluczowe dla jego zdolności uczenia się. Mimo to, na całym świecie ponad 200 milionów dzieci poniżej piątego roku życia nie ma dostępu do edukacji, ani możliwości pełnego rozwoju. Dzieje się tak z powodu ubóstwa, problemów zdrowotnych oraz niedożywienia.

Moneta jednorożca

Unicoin daje narzędzie by wspierać wczesną edukację, jednocześnie zwiększając świadomość na ten temat. Co ważne, to dzieci, z niewielką pomocą rodziców, pomagają sobie wzajemnie. W jaki sposób? Publikując na stronie unicoins.org rysunek, który przedstawia kim maluch chce zostać, gdy dorośnie. Jeden rysunek, to jedna moneta Unicoin, którą H&M Conscious Foundation wymienia na notes i ołówek. Przybory te UNICEF przekazuje dzieciom na całym świecie (w planach ma rozdystrybuowanie aż 20 000 takich zestawów – wszystkie poprzez Unicoin).

Kredki w dłoń

A czy może być lepszy czas na marzenia i rysowanie niż wakacje? Jeśli więc macie w pobliżu malucha, namówcie go czym prędzej by narysował siebie za naście lat, wrzućcie dzieło na stronę Unicoins i przyczyńcie się do lepszego startu w życie dzieciaków zagrożonych wykluczeniem społecznym.