Wzór do postów bloga e-wolo(1)

Jak wygląda współpraca z e-wolontariuszami? Jak zaangażować wolontariuszy i w jakie projekty mogą się oni włączyć? Jak sprawić, żeby e-wolontariat był skuteczny? Na te i inne pytania odpowiemy na szkoleniu dla koordynatorów i organizatorów wolontariatu pt. „E-wolontariat i koordynacja rozproszonego zespołu wolontariuszy” Zapraszamy wszystkich koordynatorów i opiekunów wolontariatu – niezależnie od stażu pracy czy typu organizacji, którą reprezentujecie. Wydarzenie odbędzie się 24 października 2022 roku o g. 11:00-13:00 na platformie MS Teams i jest wspólną inicjatywą Fundacji Dobra Sieć oraz Fundacji ING Dzieciom.

Program szkolenia

Część I. 11:00-11:30 Aleksandra Belina z Fundacji Dobra Sieć

  • Współczesne trendy w wolontariacie
  • E-wolontariat a wolontariat „na żywo” – co je różni, a co łączy?
  • Korzyści i ryzyka wolontariatu online
  • Przykłady projektów e-wolontariackich
  • Budowanie relacji i motywowanie (e-)wolontariuszy

Część II. 11:30-12:10 Justyna Pocztowska z Fundacji ING Dzieciom

  • Wskazówki z zakresu koordynacji rozproszonego zespołu wolontariuszy
  • Formy e-wolontariatu i jego różnorodność
  • Jak to zrobić żeby, e-wolontariat w organizacji działał

Część III. 12:10-13:00 Rozmowa z e-wolontariuszem ING oraz dyskusja

Prowadzący

Justyna Pocztowska z Fundacji ING Dzieciom podzieli się swoimi doświadczeniami z zakresu koordynowania rozproszonym zespołem wolontariuszy oraz jak w związku z pandemią, wszyscy wolontariusze ING musieli rozpocząć przygodę z e-wolontariatem.  Od trzech lat pracuje w Fundacji ING Dzieciom jako Koordynatorka Programu Wolontariat ING. Z trzecim sektorem i wolontariatem związana już od ponad dziesięciu lat. Wieloletnia wolontariuszka hospicyjna, liderka akcji Szlachetna Paczka, inicjatorka powstania i prezeska Stowarzyszenia Przed Siebie, w którym zrealizowała kilkadziesiąt inicjatyw na rzecz i z udziałem mieszkańców jej rodzinnych Gliwic. Stowarzyszenie wielokrotnie nagradzane było głosem mieszkańców w ramach konkursu Gliwickiego Lidera Społecznego. W latach 2015-2018 pracowała w Centrum Wolontariatu w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych, gdzie utworzyła wolontariat szpitalny oraz Lokalny Wolontariat Opiekuńczy. Gościem spotkania będzie także e-wolontariusz ING, który opowie jak zaczęła się jego przygoda z wolontariatem w formule online i czy szklany ekran w kontakcie z drugim człowiekiem jest barierą nie do przeskoczenia.

Aleksandra Belina z Fundacji Dobra Sieć to koordynatorka, trenerka, doktorantka i pasjonatka wolontariatu. Związana z trzecim sektorem od ponad dekady. W latach 2011-2012 koordynowała program Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełni rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E-wolontariat i Moje Stypendium. Do najważniejszych celów Fundacji należy rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia zaangażowania społecznego w Polsce. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla organizacji społecznych, a największą przyjemność sprawia jej praca z ludźmi i dzielenie się wiedzą. W ostatnim czasie o e-wolontariacie i narzędziach współpracy online opowiadała m.in. podczas mentoringu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, Festiwalu Ochotników Warszawskich czy Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

 

Zapisy na szkolenie odbywają się drogą mailową: justyna.pocztowska@ingdzieciom.pl. Wszyscy uczestnicy otrzymają link do spotkania mailem. Spotkanie ma na celu rozmowę, dyskusję i wymianę doświadczeń w temacie e-wolontariatu i współpracy z wolontariuszami – bardzo serdecznie zapraszamy! 

Koordynujesz lub organizujesz wolontariat – mamy dla Ciebie mini-kurs o e-wolontariacie! A może szukasz e-wolontariuszy? Jeśli tak, znajdziesz ich na TuDu!

Chcesz zostać e- wolontariuszem, ale jeszcze nie wiesz jak? Wskakuj na TuDu i sprawdź dostępne zadania!