2019.04.01 Zrob burze mozgow z e-wolontariuszami TuDu

Co dwie głowy, to nie jedna, jak mówi znane polskie powiedzenie. A co dopiero, kiedy do dyspozycji mamy ponad 2100 głów! To setki pomysłów i tzw. świeże spojrzenie, które może nam pomóc usprawnić działania, znaleźć nowe rozwiązania i inspiracje. Dowiedz się, jak e-wolontariusze zarejestrowani na TuDu.org.pl mogą włączyć się do burzy mózgów!

TuDu.org.pl – co to takiego?

TuDu to internetowa społeczność e-wolontariuszy – osób, które pomogą Twojej organizacji przez Internet w różnych zadaniach, najlepiej takich, które zajmą do 3 godzin pracy.

Co ważne, TuDu to nie jest zwykła tablica ogłoszeń: na TuDu nie tylko zamieścisz zadanie, ale także odbierzesz rozwiązanie i wystawisz wolontariuszom ocenę. Z TuDu nie musisz już używać maila, telefonu, czy organizować spotkań z wolontariuszami, bo cała współpraca odbywa się online, na TuDu. Po prostu: zamieszczasz na TuDu zadanie i odbierasz na TuDu rozwiązanie. Wszystko w jednym miejscu!

Zrób burzę mózgów na TuDu.org.pl

Przykładowe burze mózgów:

  • Wymyślenie hasła promocyjnego do projektu.
  • Wymyślanie pomysłów na działania promocyjne dla projektu XYZ.
  • Jak dotrzeć z informacją o projekcie do seniorów?
  • Wyszukiwanie potencjalnych darczyńców.
  • Który projekt ulotki wybrać?

Pomysłów na burze mózgów jest znacznie więcej – wszystko zależy od tego, czego potrzebuje twoja organizacja.

Jak zacząć?

Wejdź na Tudu.org.pl i załóż bezpłatne konto dla twojej organizacji. Po zalogowaniu od razu możesz zacząć tworzyć zadania dla e-wolontariuszy.

Klucz do sukcesu

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w e-wolontariacie jest dobry tytuł i opis zadania. Z e-wolontariuszami nie spotkasz się osobiście, dlatego wszystkie informacje, które są niezbędne do wykonania zadania, musisz opisać w jego treści. Jak to zrobić dobrze?

Zajrzyj na stronę: https://e-wolontariat.pl/tudu-przykladowe-zadania/. Znajdziesz na niej przykładowe treści ponad 30 różnych zadań – możesz je skopiować i wkleić na TuDu, podstawiając swoje dane.

Do twojej dyspozycji jest również zespół moderatorów TuDu, którzy chętnie wesprą cię na wszystkich etapach korzystania z platformy.

Do dzieła!

Wejdź na TuDu.org.pl i zamieść zadanie – e-wolontariusze chętnie pomogą!

Owocnej współpracy!