TuDu_wspolpracuj_z_wolontariuszami_przez_internet_v2

Poszukujesz wolontariuszy? Skorzystaj z pomocy tysięcy osób z całej Polski, którzy pomagają organizacjom w różnych zadaniach przez Internet!

TuDu: współpracuj z wolontariuszami przez Internet

TuDu to internetowa społeczność e-wolontariuszy – osób, które pomogą twojej organizacji przez Internet w różnych zadaniach, najlepiej takich, które zajmą do 3 godzin pracy.

TuDu to nie jest zwykła tablica ogłoszeń: na TuDu nie tylko zamieścisz zadanie, ale także odbierzesz rozwiązanie i wystawisz wolontariuszom ocenę. Z TuDu nie musisz już używać maila, telefonu, czy organizować spotkań z wolontariuszami, bo cała współpraca odbywa się online, na TuDu. Po prostu: zamieszczasz na TuDu zadanie i odbierasz na TuDu rozwiązanie. Wszystko w jednym miejscu!

 

W jakich zadaniach pomagają e-wolontariusze TuDu?

W takich, które da się wykonać przez Internet. Na przykład:

 • napisanie artykułu lub wpisu do mediów społecznościowych,
 • zaprojektowanie ulotki lub logotypu,
 • wykonanie tłumaczenia,
 • korekta / redakcja tekstu,
 • przygotowanie napisów do filmu,
 • konsultowanie pomysłów.

Kto może skorzystać z oferty TuDu?

Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które organizują działania społeczne.

Jak zacząć?

Platforma TuDu jest bardzo prosta w obsłudze. Jeśli chcesz zacząć współpracować z e-wolontariuszami:

 

1. Załóż konto dla swojej organizacji

Kliknij w pomarańczowy przycisk z napisem „Organizacja”, znajdujący się na stronie głównej TuDu:

 

2. Stwórz projekt

Zanim przystąpisz do publikowania zadań dla e-wolontariuszy, zastanów się, co to będą za zadania. Czy są to zadania realizowane w ramach jakiegoś konkretnego projektu? Jeśli tak, opowiedz o nim e-wolontariuszom: opisz krótko, na czym polega ów projekt, dlaczego go organizujecie, jakie działania planujecie i co dzięki niemu zmieni się na lepsze. Sprawi to, że e-wolontariusze będą mieli szansę poznać szerszy kontekst opublikowanych przez was zadań, zainspirują się i zrozumieją, jaki sens będzie miało ich działanie 🙂

 

 

3. Dodaj zadanie

Kiedy opis projektu jest już gotowy, możesz zacząć opisywać zadania, przy których twoja organizacja potrzebuje wsparcia wolontariuszy. Aby dodać zadanie, kliknij w zakładkę „Moje zadania”, a następnie w pomarańczowy przycisk „Dodaj zadanie” i wypełnij formularz:

 

 

W formularzu dokładnie opisz, jakiej pomocy potrzebujecie od wolontariuszy. Kluczem do sukcesu w e-wolontariacie jest dobry tytuł i opis zadania. Z e-wolontariuszami nie spotkasz się osobiście, dlatego wszystkie informacje, które są niezbędne do wykonania zadania, musisz opisać w jego treści. Jak to zrobić dobrze? Zajrzyj na stronę: https://e-wolontariat.pl/tudu-przykladowe-zadania/. Znajdziesz na niej przykładowe treści ponad 30 różnych zadań – możesz je skopiować i wkleić na TuDu, podstawiając swoje dane.

Zadanie opublikowane! Co dalej?

 • TuDu wyśle informację o twoim zdaniu do wolontariuszy, którzy posiadają odpowiednie umiejętności.
 • Jeśli jakiś wolontariusz/-ka będzie miał/-a pytania dotyczące zadania, opublikuje na stronie zadania komentarz, a ty otrzymasz powiadomienie mailowe.
 • Jeśli jakiś wolontariusz/-ka rozwiąże zadanie, opublikuje je na stronie zadania, a ty otrzymasz powiadomienie mailowe.
 • Jeśli zaakceptujesz przesłane rozwiązanie, zadanie zakończy się sukcesem. Zostaniesz poproszony/-a o wysłanie wolontariuszowi/wolontariuszce podziękowania, a wolontariusz/-ka – zostanie poproszony/-a o ocenę współpracy z twoją organizacją.

I voilà!

Nie pozwól e-wolontariuszom TuDu się nudzić – opublikuj zadanie już dziś! 🙂

 

Photo by Fox from Pexels

5 komentarzy

 1. Name 17 lipca 2022
 2. Name'..,).,"(, 17 lipca 2022
 3. Name') AND 8782=3841 AND ('bSJp'='bSJp 17 lipca 2022
 4. Name) AND 6631=4881 AND (1826=1826 17 lipca 2022
 5. Name' AND (SELECT 1685 FROM (SELECT(SLEEP(5)))YTQC) AND 'FcBE'='FcBE 17 lipca 2022

Leave a Comment

Your email address will not be published.