E-wolontariusze TuDu mogą pomóc Twojej organizacji w przygotowaniu prostej strony www – na przykład wizytówki waszej organizacji lub strony projektu, albo w przygotowaniu konkretnych, mniejszych elementów tej strony (np. formularza zapisywania się na wydarzenie). Pamiętaj, że wykonanie zadania powinno zająć e-wolontariuszowi maksymalnie ok. 3h.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w e-wolontariacie jest dobry tytuł i opis zadania. Z e-wolontariuszami nie spotkasz się osobiście, dlatego wszystkie informacje, które są niezbędne do wykonania zadania, musisz opisać w jego treści.

Tytuł zadania

Powinien jasno informować, czego dotyczy zadanie, np.:

  • Stworzenie prostej strony www na WordPressie dla projektu XYZ

Cel:

Zmotywuj wolontariusza do działania, pokazując mu sens jego pracy! Opowiedz: dlaczego zamieszczasz na TuDu to zadanie? Czemu ono posłuży? W jaki sposób wykorzystasz rezultaty pracy wolontariusza?

Zakres obowiązków:

Wypisz w punktach, jakie działania wolontariusz powinien podjąć, żeby rozwiązać zadanie, o co konkretnie prosisz wolontariusza i jaki ma być rezultat jego pracy. Podaj wszystkie informacje i materiały, które są niezbędne do wykonania zadania, lub które mogą znacznie ułatwić wolontariuszowi pracę.

Aby wolontariusz mógł przygotować strone internetową, musi wiedzieć:

  • Na jakim systemie powinna zostać stworzona strona? (np. WordPress, Joomla, etc.)
  • Na jakim serwerze i pod jaką domeną będzie znajdowała się strona? Czy posiadacie serwer testowy, z którego e-wolontariusz będzie mógł skorzystać?
  • Jak strona powinna wyglądać: jaki powinien być układ treści i układ graficzny?

Opracujcie i załączcie do zadania specyfikację techniczną.

Załączcie wszystkie materiały, które mogą być e-wolontariuszowi potrzebne do wykonania zadania (n. materiały graficzne, tekstowe).

Forma rozwiązania:

Opisz, w jaki sposób dostarczycie e-wolontariuszowi dane do serwera, aby mógł wgrać na niego stronę.

Porada:

Po rozpoczęciu współpracy z e-wolontariuszem możecie zmienić status zadania na „w przygotowaniu” – będzie ono wtedy niewidoczne w Bazie Zadań, ale będzie cały czas aktywne, więc będziecie mogli przy nim współpracować z wybranym e-wolontariuszem.

Instrukcja obsługi TuDu

Tu znajdziesz „Instrukcję obsługi dla Organizacji”, wyjaśniającą, jak krok po kroku korzystać z TuDu: https://tudu.org.pl/page/pomoc

Powodzenia!